Ana sayfa Magazin Kraliçe Elizabeth’in oyuncakları satışa çıkıyor

Kraliçe Elizabeth’in oyuncakları satışa çıkıyor

PAYLAŞ

Kraliçenin oyuncakları Burstow & Hewett açık artırma kurumu tarafından satışa sunuluyor. Her sene yapılan Eylül Ayı Antik satışına dahil olacak olan oyuncaklar dün açık artırmaya çıktı.

Elle’den Ayla Barutoğlu’nun Daily Mail’den aktardığı habere göre, tarihi koleksiyonun arasında kraliyet ailesinin bebek kıyafetleri yer alırken Kraliçe Elizabeth’in ve Prenses Margaret’ın ipek bebeklik ceketlerini de bulmak mümkün. Kraliçe Elizabeth’in bu parçayı giydiği fotoğrafla beraber satılan ceket ve diğer koton kıyafetlerin fiyatının 1,500 sterline kadar çıkacağı tahmin ediliyor.

Koleksiyonda Kraliçenin ve kardeşinin oynadığı Mickey ve Minnie Mouse bebekleri de £500’a satılacak. Bu bebeklerin kıyafetleri İngiliz oyuncakçı Dean’s Rag Book Şirketi tarafından yapılmış. Walt Disney’in “Steamboeat Willi” adlı animasyon filminden 2 sene sonra 1930’da üretilen oyuncaklar tarihi eser niteliği taşıyor.

Açık artırma kurumuna göre koleksiyondaki tüm parçalar 1920 ile 1930 arası Kraliyet Ailesi’nin dadısı Clara Knight’a verilmiş. The Telegraph’a göre ise Knight, Kraliçe Elizabeth’in küçüklük yıllarında kendisine bakıcılık yapmış. Knight koleksiyondaki parçaları Sussex’te yaşayan ailesine hediye olarak yollamış ve 1941 yılında ölümünden sonra ailesi parçalara 71 sene boyunca özenle bakmış.