Ana sayfa Magazin Kylie Jenner, bir buçuk yılda birçok başarılı iş adamından daha büyük bir...

Kylie Jenner, bir buçuk yılda birçok başarılı iş adamından daha büyük bir imparatorluğa sahip oldu

PAYLAŞ

Kylie Jenner sadece 20 yaşında olabilir ama değil yaşıtları birçok başarılı iş adamından bile daha büyük bir imparatorluğa sahip. Aslında çok değil, sadece bir buçuk sene önce başladı her şey. Dudakları estetik mi yoksa sadece makyaj hilesi mi spekülasyonuyla gündemden düşmeyen Kylie ve annesi Kris’in bu krizi fırsata çevirmeye karar vermesiyle kurdukları Kylie Cosmetics’in bu kadar büyük bir başarıya ulaşacağını kimse tahmin etmiyordu. Satışa çıktığı andan sonra bir dakika içinde tükenen ruj ve renge renk dudak kalemlerini içeren kitler bir şehir efsanesi haline geldi. Tabi ki Kardashian-Jenner ailesinin en küçük üyesi bu başarıyı yalnız bırakmadı ve farklı tonlarda likit rujlar, far paletleri, highlighterlar ve allıklar gibi ürünlerle yelpazesini geliştirerek kozmetik kraliçesi ünvanını aldı.

Vogue’dan Ekin Kurbetçi’nin haberine göre, Çarşamba günü güzel yıldızın şirketi Kylie Cosmetics’in 18 ay içinde tam 420 milyon Dolar kazandığı açıklandı. 2022 de ise şirket değerinin tam bir milyar doları aşacağı belirtiliyor. Başarılarının ardından diğer kız kardeşlerini geçerek yıllık kazançta ablası Kim Kardashian-West’in ardından ikinci sıraya yerleşen Kylie Jenner servetine 18 milyon Dolar ekledi.

Tüm bunların yanında Snapchat’te en çok izlenen hesaba sahip olan genç yıldız hızla büyüyen sosyal medya gücü, marka iş birlikleri ve şimdi de kendine özel televizyon şovu “Life of Kylie” ile bağımsızlığını ilan ediyor. Ailesinin şöhreti ve gücüyle yetinmeyerek kendini geliştiren henüz 20 yaşındaki Kylie, ailenin küçük kızı olmaktan başaralı bir iş kadınına dönüşerek ilham veriyor.