Ana sayfa Editörden Levent Gültekin: Ülke dünyada mahallenin istenmeyen kabadayısı muamelesi görüyor

Levent Gültekin: Ülke dünyada mahallenin istenmeyen kabadayısı muamelesi görüyor

PAYLAŞ

Diken Yazarı Levent Gültekin, Başbakan Binali Yıldırım’ın Burdur’daki konuşmasında sarf ettiği “Bu ülke nice gençleri terör olaylarında kaybetti. Bu anayasayla eğer devam edersek kayıplarımız artarak devam edecek.” sözlerini eleştirdi. Gültekin, “Suriye bataklığında 100’e yakın gencecik çocuk şehit oldu. ‘Çocuklarımızın oralarda ne işi vardı, niçin öldüler?’ sorusunu kimse iktidara yöneltemiyor. Ülke koca bir dünyada mahallenin kaba, tembel, başarısız, üstelik de sesi çok çıkan, istenmeyen kabadayısı muamelesi görüyor.” dedi.

Gültekin’in yazısının ilgili kısmı şöyle:

O günden bugüne yüzlerce çocuğumuzu iç çatışmalarda toprağa verdik.

Suriye bataklığında 100’e yakın gencecik çocuk şehit oldu. “Çocuklarımızın oralarda ne işi vardı, niçin öldüler?” sorusunu kimse iktidara yöneltemiyor.

Dış politika bütünüyle iflas etti. Ülkenin tek bir dostu, normal, medenice ilişki sürdürebildiği tek bir ülke neredeyse kalmadı.

“Erdoğan seçilsin, Gazze kurtulacak” demişlerdi. Gazze, İsrail’in insafına terk edildi.

Türkiye’nin dünyadaki imajı ağır yara aldı. Ülke koca bir dünyada mahallenin kaba, tembel, başarısız, üstelik de sesi çok çıkan, istenmeyen kabadayısı muamelesi görüyor.

Demem o ki ne kadar güçlendilerse o kadar kontrolden çıktılar. Şımardılar.

Toplumdan ne kadar çok destek aldılarsa ülke gerçeklerinden o kadar koptular. Her alanda tek söz sahibi olunca ayakları yerden kesildi ve işleri yönetemez oldular.

Yazının tamamı için…