Ana sayfa Öne Çıkanlar Lice’de çatışma: 1 şehit, 4 yaralı

Lice’de çatışma: 1 şehit, 4 yaralı

Diyarbakır'ın Lice İlçesi kırsalında yürütülen operasyonda akşam saatlerinde çatışma çıktı. Çatışmada Jandarma Uzman Çavuş İsmail Cesur şehit olurken, 4 asker yaralandı.

PAYLAŞ

Lice İlçesi kırsalında bölücü terör örgütüne yönelik başlatılan sürdürülen operasyon kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları akşam saatlerinde bir grup teröristle karşılaştı. Teröristlerin açtığı ateşe, askerler anında karşılık verdi. Çıkan çatışmada Jandarma Uzman Çavuş İsmail Cesur şehit oldu, 4 asker yaralandı. Yaralı askerler, Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi ek binasına kaldırılarak tedavi altına alındı.

OPERASYON GENİŞLETİLDİ

Çatışmanın ardından kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgeye gönderilen takviye ekiplerle geniş çaplı operasyon başlatıldığı ve zaman zaman çatışmalar yaşandığı belirtildi.

ACI HABER AİLEYE ULAŞTI

Çatışmada şehit olan 4 yıllık asker Jandarma Uzman Çavuş İsmail Cesur’un acı haberi Konya’daki aileye ulaştı. Bekar ve bir ağabeyi olduğu öğrenilen şehidin acı haberini baba İbrahim ve anne Fatma Cesur’a askeri yetkililer verdi. Acı haberin ardından baba evine Türk bayrakları asıldı.