Ana sayfa Magazin Linkin Park’ın solisti Bennington intihar etti

Linkin Park’ın solisti Bennington intihar etti

PAYLAŞ

ABD’nin Grammy ödüllü indie rock grubu Linkin Park’ın 41 yaşındaki solisti Chester Bennington, hayatını kaybetti Bennington Perşembe günü sabah saatlerine evinde ölü bulundu. Adli tıp yetkilileri, Bennington’ın kendini asarak intihar ettiğini açıkladı.

1996’da kurulan ve iki Grammy ödülü sahibi Linkin Park grubunun albümleri, dünya çapında 70 milyondan fazla satmıştı. Faint, In The End ve Crawling şarkıları, grubun en ünlü hit parçaları arasında. Linkin Park’ın Meteora albümü 2003’te Billboard 200 listesinde bir numara olmuştu. Albüm, tüm zamanların en iyi indie rock albümü olarak görülüyor.

Güçlü sesiyle birçok gruba da ilham veren sanatçı, Mayıs ayında intihar eden Soundgarden grubunun solisti Chris Cornell ile yakın arkadaştı. Bennington, Chris Cornell’in ölümünden sonra yazdığı mektupta “Bana tahmin bile edemeyeceğin yollarla ilham verdin. Senin olmadığın bir dünya düşünemiyorum” diye yazmıştı. Cornell, Detroit’te 17 Mayıs’ta verdiği konser sonrası kendisini asmıştı. Cornell yaşasaydı Perşembe günü 53. doğumgününü kutlayacaktı.