Ana sayfa Editörden Mahçupyan: Tetikçilik, şerefli bir mesleğe dönüştü, ahlaksızlık kurumsallaştı, iktidar cenahı da utanmadan...

Mahçupyan: Tetikçilik, şerefli bir mesleğe dönüştü, ahlaksızlık kurumsallaştı, iktidar cenahı da utanmadan takdirle bakıyor!

PAYLAŞ

Son dönemde Tayyip Erdoğan’la muhalif düşen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski başbakan Ahmet Davuoğlu’na yakın bir yayın çizgisinde olan Karar gazetesinde yazan Etyen Mahçupyan, iktidarın getirdiği mevcut düzeni ağır ifadelerle eleştirdi.

“Eskiden daha ziyade tek tek gazeteciler tetikçilik yapardı” diyen Mahçupyan, “Artık özel bilgiye ulaşma maharetine sahip gazeteciler yok, çünkü böyle bir ihtiyaç kalmadı. Yayın organlarının tümüyle ve esas işleri olarak tetikçilik yaptığı bir noktaya ulaştık. Köşe yazarları, TV program sunucu ve yapımcıları, editörler ve yayın yönetmenleri ile kimse bu yapılandan utanmıyor, aksine şerefli bir görev ifa ettiklerini savunuyor” ifadesini kullandı.

“Ahlaksızlığın kurumsallaştığını” söyleyen Mahçupyan, iktidar çevrelerine şu eleştirileri getiriyor:

“Ve ne medya ne STK dünyasında kimseden ses çıkmadığı gibi, iktidar cenahında da birçokları ortaya konan bu çabaya takdirle bakıyor. Tetikçiliğin şerefli bir mesleğe dönüştüğü ortamda, elinizde ahlaki temeli temiz herhangi bir ‘dava’ kalmayacağı ise idrakin ötesinde kalıyor.”

Mahçupyan’ın yazısının tamamı için tıklayın