Ana sayfa Politika Mansur Yavaş: Anlaşılan iş başa düştü

Mansur Yavaş: Anlaşılan iş başa düştü

PAYLAŞ

Mansur Yavaş’ın açıklamaları ‘MHP liderliğine mi aday olacak?’ sorusunu beraberinde getirdi. Ama Yavaş, ‘Aday değilim’ dedi.

İşte Yavaş’ın açıklamaları

-Anlaşılan iş başa düştü. Kendi işimizi kendimiz göreceğiz. Milletçe yavaş yavaş kolları sıvayalım.

– Egosuz, önyargısız, partisiz, lidersiz ve hiyerarşi olmadan birleşip çözelim. Kırıp dökmeden daha fazla ayrışıp bölünmeden karar verelim.

– Partiler yerine sivil toplumun konuyu önyargısız tüm yönleriyle kendi arasında tartışması ve karar vermesi sağlıklı bir sonuç doğuracaktır.

– Bu sağlıklı tartışmanın yapılabilmesi için partisiz,önyargısız ve konusunda uzman kişiler bir araya gelmeli ve toplumu bilgilendirmelidir.

– Kendi fikrine güvenmeyenler ise çıkan sonucu da beğenmeyecek ve halkı suçlayacaklardır. Fikrine güvenen ise kendine de güvenir ve başarır.

– Halkı küçümseyip cahillikle suçlayanlar kendi becerisizliklerini, başarısızlıklarını örtmektedirler. Çalışıp,gayret etmez mucize beklerler.

– Bu yüzden neden “Evet” neden “Hayır” denmesi gerektiğini, endişeleri, tereddütleri topluma partilerden çok STK’ların anlatması uygundur.

– Aday filan değilim. Siyasetsiz, şiddetsiz, küfürsüz, kavga ve hakaret olmadan sivil bir tartışma platformu. Olmaz-yapılmaz diyenler kenara!

– Kimsenin konudan haberi bile yok. Kişileri değil konuyu tartışalım. Suçlu olan halk değil halka meramını anlatamayanlardır.