Ana sayfa Kültür & Sanat Mario Testino’nun ‘Çıplaklık’ isimli sergisi Berlin’de açıldı

Mario Testino’nun ‘Çıplaklık’ isimli sergisi Berlin’de açıldı

PAYLAŞ

Perulu moda fotoğrafçısı Mario Testino’nun fotoğraflarından oluşan ‘Undressed’ adlı sergi Berlin’de bulunan Helmut Newton Foundation’da ziyarete açıldı.

Sergide, Testino’ya ait basılı ve özel olmak üzere 50 adet büyük ölçekli çıplak fotoğraf sergileniyor. “Undressed” aynı zamanda ‘Helmut Newton Vakfı’nın bugüne kadarki en büyük ölçekli gösterisi olma özelliğini de taşıyor.

Testino’nun resmi web sitesinde yayınlanan tanıtım yazısında sergi için ‘Bu sergi, erotizm, moda ve sanatın bulanıklaştığı ortak noktada yer ediniyor’ yorumları yapıldı.

 

 


Sanatçının fotoğrafları için ‘hayat dolu ve doludizgin doğallığın büyüsünü yansıtıyor’ yorumları yapan eleştirmenler, ayrıca sergide orjinal ve ‘hayranlık uyandıracak derecede canlı kareler yakalanmış’ ifadelerini kullandı.

 


Sergi sürecinde hazırlanan özel kısa film ‘Çıplaklığın İzinde’ de sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Erotizm, sex, moda dünyası ve sanatı harmanlayan filmde Testino’nun karelerinin hikayelerine yer verilecek.

 


Çıplaklığın çeşitli tonlarını yansıtan sergi, 2 Haziran’da sanatseverleri ağırlamaya başladı.

Sergi, 19 Kasım’a kadar ziyaret edilebilecek.

62 yaşındaki Perulu Moda Fotoğrafçısı Marito Testino’nun çalışmaları Vogue ve Vanity Fair gibi dünyaca ünlü dergilerde yayımlandı. 1997’de Galler Prensesi Diana’nın Vanity Fair çekimlerini gerçekleştirdi.