Ana sayfa Editörden Mehmet Barlas: Türkiye sanki demokrasisi askıya alınmış ve iktidara muhalif herkes zindanlara...

Mehmet Barlas: Türkiye sanki demokrasisi askıya alınmış ve iktidara muhalif herkes zindanlara atılmış bir ülke

PAYLAŞ

Gülen’in ABD tarafından iade edilmediğini ve Avrupa ülkelerinin Gülen hareketine mensup kişilere sığınma hakkı verdiğini hatırlatan Sabah yazarı Mehmet Barlas, “Acaba nerede nasıl bir yanlış yaptık ki, Türkiye hem Almanya hem Avusturya hem İsveç hem de Yunanistan ile adeta karşı karşıya? Türk siyasetçilerin bu ülkelere gitmeleri istenilmiyor. Türkiye aleyhinde komplo kuran herkes bu ülkeler tarafından kucaklanıyor. Türkiye sanki demokrasisi askıya alınmış ve iktidara muhalif herkes zindanlara atılmış bir ülke” diye yazdı.

Barlas’ın yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

Türkiye’de devlet kurumlarına sızarak Humeyni modeli bir darbe projesini tezgaha koyduğu artık kanıtlanmış olan Fetullah Gülen neden hâlâ Amerika Birleşik Devletleri tarafından himaye ediliyor? Türkiye’de halkın üzerine ateş ederek bir darbe teşebbüsüne karışan hainlere, neden Batı Avrupa ülkeleri tarafından sığınma hakkı tanınıyor?

Türkiye’de Mısır’dakine benzer bir darbe başarıya ulaşsa ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yerine Sisi benzeri bir darbeci getirilse, dost ve müttefik olarak bildiğimiz ülkeler bayram yapmaya hazır durumdalar.

Acaba nerede nasıl bir yanlış yaptık ki, Türkiye hem Almanya hem Avusturya hem İsveç hem de Yunanistan ile adeta karşı karşıya? Türk siyasetçilerin bu ülkelere gitmeleri istenilmiyor. Türkiye aleyhinde komplo kuran herkes bu ülkeler tarafından kucaklanıyor. Türkiye sanki demokrasisi askıya alınmış ve iktidara muhalif herkes zindanlara atılmış bir ülke.

Acaba ne yapmalıyız ki bu ülkeler bizi, affetsinler? Acaba 15 Temmuz’da yaşanılanların tam tersi gerçekleşse ve halk darbecilere alkış mı tutsa

Yazının tamamı için…