Connect with us

Spor

Mehmet Demirkol: Bunun kafa gitmiş, Rumenliğinden utanıyor

Published

on

Rumen teknik adamın, “Doğu ülkelerinde yabancı sınırı olması gerekiyor. Federasyonla böyle bir karar aldık” açıklamasına oldukça tepki gösteren Demirkol, “Neyin doğusu kardeşim! Burası Anadolu, Mezapotamya, Trakya, medeniyetlerin beşiği… Şovenizm yapmıyorum, bunlar gerçekler!” ifadesini kullandı.

Ayrıca Lucescu’nun aynı röportajda yer alan, “Türkçe öğrenirsem beni yaşatmazlar” sözlerini de yorumlayan Demirkol, “6 dil biliyor; Türkçe’yi de bildiğine adım gibi eminim. Bu adam kompleksli… Bitmiş yani…” dedi.

Mehmet Demirkol’un NTV Spor’da yayınlanan ‘Spor Servisi’ programındaki yorumlarının bir kısmı şöyle:

“Lucescu beyefendinin görevine hemen son verilmesi lazım. Diyorum ki Almanya’da sınırlamaya yok orada nasıl oluyor? O diyor ki, Doğu’da olmazmış”… Neyin doğusu kardeşim!

Yabancı sınırlaması koymak lazım; Doğu’da böyle olmuyor diyor. Bu adam çok iyi bir teknik direktör, ben de çok severdim ama kafa gitmiş, kusura bakmasın. Neyin Doğu’su ya? Burası Anadolu, Mezapotamya, Trakya… Neyin Doğu’su?”

“Rumenliğinden utanıyor; kompleksli!”

“Bu adam İtalyan olmak isteyen, kendini İtalyan hisseden, Rumenliğinden utanan maalesef, dolayısıyla bütün bu halkları böyle gören bir adam. Zirvesine geldi artık bu işin. Türkiye hakkında böyle konuşan bir adamın Türkiye’de çalışma şansı yoktur. Bugün hemen görevine son verilmelidir.

6 dil biliyor; Türkçe’yi de bildiğine adım gibi eminim. Bu adam kompleksli… Bitmiş yani. Çok iyi bir teknik direktördü, çok severdim. İyi bilir, okur, felsefe bilir, hakikaten çok olur. Kompleksli olunca o bilgilerin hiçbir faydası olmuyor maalesef. Yanlış yere kullanıyor.

Medeniyetin beşiği olan bir yere; şovenizm yapmıyorum, doğrusu bu… Böyle konuşmaya hakkı yok, bugün ayrılmak zorunda. Ya da diyecek ki La Gazezetta dello Sport’ta yayımlanan şeyleri yanlış yazmışlar. Federasyon başkanı böyle bir durumu nasıl kabul eder? Hemen çağırılması lazım…”

Spor

3 Avrupa kulübü onu istiyor

Published

on

By

West Ham United, Trabzonspor formasını giyen Okay Yokuşlu’ya resmen talip oldu. Sevilla’nın da Milli futbolcuyla ilgilendiği belirtiliyor. İngiliz ekiplerinden West Bromwich de Okay için gözlemci gönderdi.

Ona ‘Yeni Busquets’ diyorlar

Okay için Yeni ‘Sergio Busquets’ tanımlamasını yapan As gazetesi 23 yaşındaki oyuncunun Sevilla’da Nzonzi’nin yerini alabileceğini yazdı. Gazete Sevilla’nın bu mevki için Genk’ten Norveçli futbolcu Sander Berge’le de ilgilendiğini ancak Belçika ekibinin 15 milyon euro’dan aşağısını kabul etmediğini bildirdi. 

8 milyon euro

Okay Yokuşlu’nun 8 milyon euro’ya transfer edilebileceği de vurgulandı.

Continue Reading

Spor

Volkan Demirel dümene geçti

Published

on

By

Aykut Kocaman ile aradaki buzları eriten Volkan Demirel, takımda moralleri yükseltmek için kolları sıvadı.

Deneyimli file bekçisi, her idmanda arkadaşlarına konuşmalar yapıyor.

Volkan, peş peşe gelen 2 yenilgiye rağmen hiçbir şeyin bitmediğini hatırlatıp, “Oynayacağımız 10 maç daha var. Bunların hepsini kazanabilecek kalitedeyiz. Yeni Malatya ve Galatasaray galibiyetleri, biz iyeniden havaya sokar, rakiplere ise güçlü bir mesaj olur. Bize düşen, birlik olup, sahada sonuna kadar mücadele etmek” dedi.

Continue Reading

Spor

Roma’da ayın futbolcusu Cengiz Ünder

Published

on

By

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Roma, Cengiz Ünder’i şubat ayının oyuncusu seçti.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, şubat ayının futbolcusu seçilen Cengiz Ünder tebrik edildi.

Açıklamada, “Türk futbolcu, şubat ayında oynadığı 5 maçta 5 gol atarak bu ayın dönüm noktası olmanın keyfini yaşadı. Cengiz, Roma’nın galibiyetiyle sonuçlanan 3 karşılaşmada da fileleri havalandırdı.” ifadeleri kullanıldı.

20 yaşındaki futbolcunun, takım arkadaşları Alisson Becker ve Federico Fazio’yu geride bırakarak taraftarların oylarıyla “ayın futbolcusu” seçildiği belirtildi

Continue Reading

Çok Okunanlar