Ana sayfa Editörden Mehmet Demirkol: Uyanması gereken oyuncular var

Mehmet Demirkol: Uyanması gereken oyuncular var

PAYLAŞ

Beşiktaş’ın 2-1 kazandığı Alanyaspor maçını değerlendiren Fanatik yazarı Mehmet Demirkol, siyah beyazlıların defans kurgusuna dikkat çekti. Beşiktaş’ın iki yıldır 2,5 savunmacıyla şampiyon olduğunu söyleyen Demirkol yazısında, “Bu sene de olacaksa oyunun boyunun bu kadar uzamaması, topu yeniden kapma süresinin azalması gerekiyor. Bu orta saha ve savunma oyuncularının kaçak oynamayı bırakmasıyla olur. Bu yönde uyanması gereken oyuncular var” ifadelerini kullndı.

Mehmet Demirkol’un yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

Geçen haftaki Başakşehir kıskacından sonra Beşiktaş’ın 4 eksikle oyuna çıkan rakibi karşısında rahat hücum etmesi beklenirdi.

Şampiyon bir takımın Başakşehir karşısında orta sahada direnç açısından eksik kalması anlaşılabilir. Ancak bu kadar takım boyu uzun bir maçta orta sahada eksik kalması anlaşılmaz.

İkinci yarıda kendilerini tekzip ettiler. Tabii bunda Alanya’nın yaslanmasının da payı büyük. Beşiktaş rakip alana yerleşti. Alanya’nın kontra planlarına bu kez kaynağında pres yaparak önlem aldılar. Ancak Quaresma’nın orta kalitesinin düşük oluşu Talisca’nın açık bulamaması gol ihtimalini azalttı. Tolgay-Oğuzhan değişikliği oyunun boyunun kıslaması konusunda biraz daha netlik sağladı ama gol Adriano ve Gökhan’ın hücum oyununa girişi ve Negredo’nun Cenk’e destek olarak girip savunma için kontrol edecekleri adam sayısının artmasıyla geldi. Beşiktaş 2 yıldır 2.5 savunmacıyla şampiyon oluyor. Bu sene de olacaksa oyunun boyunun bu kadar uzamaması, topu yeniden kapma süresinin azalması gerekiyor. Bu orta saha ve savunma oyuncularının kaçak oynamayı bırakmasıyla olur. Bu yönde uyanması gereken oyuncular var.

Yazının tamamı için…