Ana sayfa Editörden Mehmet Demirkol’dan Arda Turan yorumu: Şu an kadro dışı kalması gerekiyor

Mehmet Demirkol’dan Arda Turan yorumu: Şu an kadro dışı kalması gerekiyor

PAYLAŞ

NTV Spor’da yayınlanan ‘Spor Servisi’ programında gündemi değerlendiren spor yazarı ve yorumcu Mehmet Demirkol, Arda Turan’ın milli takım uçağında gazeteci Bilal Meşe’ye saldırması olayını değerlendirdi. Demirkol Arda’nın kadro dışı kalması ve otele bile girmemesi gerektiğini söyledi.

Demirkol şöyle konuştu:

“Bazı gazeteci büyüklerimiz EURO 2016’da Fatih Terim’le Arda Turan için soru sormadılar ‘Onlar baba oğul gibiler, aralarından hallederler’ dediler. Ne oldu? Her hafta röportaj yaptığın Bilal Meşe’ye Arda Turan saldırdı, ne oldu Şansal Büyüka? Ama bunların nedenleri de ‘Aman olur böyle şeyler’ diyenler. Sonunda ne oldu, duayen gazetecinin boğazına sarıldılar.

Arda sen oturan gazeteci Bilal Meşe’ye nasıl saldırırsın? Nasıl yaparsın bunu? En son beklediğim kişi Arda Turan. Ben yaparım o yapmaz. Hayatta beklediğim en son kişi… Bir de Galatasaray formalı bir fotoğraf paylaştı, niye Galatasaraylılar’dan destek almak için. Herkes baktı, Bilal Meşe’nin, Arda’nın ailesine hakaret ettiği falan bir şey bulamadık. Bilal ağabeyin bu işin peşini bırakmaması lazım. Bu mesleğin duayeni. Bütün genç muhabirlere örnek olacak. Bu işin peşini bırakmaması lazım.

Ben EURO 2016’da sordum, neyiniz var diye. Hiç cevap vermediler. Soru sordum, ‘Siz daha iyi bilirsiniz’ dediler.

Arda, Bilal Meşe’ye saldırmadı aslında orada… Yıldırım Demirören ve Fatih Terim’e yaptı onu. Şu an kadro dışı kalması gerekiyor. Otele bile girmemesi gerekiyordu. Bir daha milli takıma çağrılamaz. Volkan Demirel çağrılmadı bir daha kendisine küfür edildiği için. Volkan Babacan, gazeteciye saldırdı, yine çağrıldı milli takıma. Arda Turan, Bilal Meşe aracılığıyla Yıldırım Demirören’e bu küfürleri etmiştir. Çok şaşırdım, ben yaparım, Arda Turan yapmaz diye düşünüyordum. Bilal ağabeyin bunun peşini bırakmaması lazım.”