Ana sayfa Editörden Mehveş Evin: Acaba bunları dinleyen Rizeliler kendileriyle dalga geçildiğini düşünüyorlarsa bundan hoşlanıyorlar...

Mehveş Evin: Acaba bunları dinleyen Rizeliler kendileriyle dalga geçildiğini düşünüyorlarsa bundan hoşlanıyorlar mı?

PAYLAŞ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rize’de yaptığı konuşmada, Ayder yaylasının kirletildiğine ilişkin sözlerini hatırlatan artıgerçek yazarı Mehveş Evin, Erdoğan’ın açık açık Ayder’i kendilerinin kirlettiğini söylediğini aktardı.

Erdoğan’ın hatasını üstlenmediğini ve topu vatandaşa attığını söyleyen Evin, “Acaba bunları dinleyen Rizeliler ne düşünüyor? Kendileriyle dalga geçildiğini düşünüyorlarsa bundan hoşlanıyorlar mı?” diye yazdı.

Mehveş Evin’in yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

Partili cumhurbaşkanı Erdoğan, memleketi Rize’den seslenmiş:

‘Şu andaki Ayder yaylası, bizim temsilimiz olamaz. Allah’ın bize verdiği Ayder bambaşka, biz Ayder’i kirlettik, rezil ettik. Burayı inşallah devlet olarak da özellikle duracağız. Ayder’i kentsel dönüşüm ile hakikaten şanına yakışır hale getireceğiz.’

Açık açık söylüyor; Ayder’i biz kirlettik, bu hale getirdik diye… Çözüm? Fırtına Vadisi’nin en kıymetli noktasında ‘kentsel dönüşüm’ adı altında daha fazla yapılaşma!

Aynı Erdoğan, çevreciler Karadeniz’eki HES’lere, yapılaşmaya, madenciliğe, yaylaya otoyol yapılmasına direnirken ‘çevreci denen tipler’ diye ‘Allah’ın verdiğini korumaya çalışan’a defalarca çıkışmadı mı?

Siyasetçilerimizin hiçbiri, hele şu anda en ‘dokunulmaz’ konumda olanı, hatasını tam olarak üstlenmedi, üstlenmeye de yanaşmaz.

Hoop! Erdoğan da topu vatandaşa atıyor:

‘Öyle, 4 kazık üstüne dik binayı, sel alsın götürsün. Olmaz. Ondan sonra da devlet suçlu. Devlet niye suçlu olsun, suçlu sensin.’

Yani o ihaleler, ruhsatlar, izinler eş dost kapitalizmiyle dağıtılırken, uyarılara rağmen hiçbir denetleme yapılmazken iyiydi, ama 4 kazık üzerine bina diken AKP seçmeni mi suçlu oldu? (Rize, AKP’nin kalesi).

Acaba bunları dinleyen Rizeliler ne düşünüyor? Kendileriyle dalga geçildiğini düşünüyorlarsa bundan hoşlanıyorlar mı?

Kendileriyle dalga geçilmiyorsa, toz kondurmadıkları yöneticilerinin kendi kendine eğlendiğini mi düşünüyorlar?

Her halükarda, ne fark eder? Çok yaşa padişahım, çok yaşa!

Yazının tamamı için…