Ana sayfa Magazin First Lady’nin popülerliği yüzde 36’dan yüzde 52’ye yükseldi

First Lady’nin popülerliği yüzde 36’dan yüzde 52’ye yükseldi

PAYLAŞ

CNN’in haberine göre, söz konusu yüzde 16’lık artış, Donald Trump’ın kampanya sürecinden bugüne kadar gözlenen artış yüzdesi.

Ancak bu hoşnutluk ve ‘popüler’lik partililere göre değişiyor. Trump’ın partisi Cumhuriyetçilerde First Lady’ye duyulan hoşnutluk yüzde 86’lara tırmanıyor. Bunun karşılığında Eski Başkan Obama’nın ve yenik aday Hillary Clinton’ın partisi Demokratlarda ise bu rakam sadece yüzde 22’de kalıyor.

Bu sonuçlara göre ‘hoşnutluk’ta, Barack Obama’nın eşi Michelle Obama fark artıyor. Obama’nın ilk seçildiği dönem olan Nisan 2009’da eşine olumlu bakış yüzde 92’lerdeydi.

Ancak Melenia Trump’a karşı hoşnutlukla bakan erkeklerin oranı kadınlara göre daha fazla. Erkeklerin yüzde 58’i First Lady’ye karşı olumlu yaklaşırken bu oran kadınlarda yüzde 46’lara geriliyor.

Michelle Obama’nın bu konudaki rakamları ise dramatik şekilde artıyor. Aynı kategoride kadınlar yüzde 78 derken, erkekler yüzde 68 diyor.

First Lady Trump konusunda bir diğer dikkat çeken nokta ise şu: Eğitimli kadınların yüzde 34’ü hoşnutsuzlukla karşılarken eğitimsiz kadınların yüzde 55’i hoşnutlukla karşılıyor.