Ana sayfa Gündem Meral Akşener’den Erdoğan’a: Mondros’u kutlamaya mı gittiniz?

Meral Akşener’den Erdoğan’a: Mondros’u kutlamaya mı gittiniz?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener grup toplantısında gündemi değerlendirdi. Erdoğan'ın Paris ziyaretini eleştiren Akşener, ''Mondros'u katlamaya mı gittiniz'' açıklamasında bulundu.

PAYLAŞ

Akşener’in konuşmasından satır başları şöyle;

-Türk milleti dün işgale izin vermediği gibi bugün de yarın da izin vermeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Bİr tarafta ezana dil uzatanlarla mücadele diyoruz. Diğer tarafta kurucu iradeye savaş açanlarla. Cuma hutbesinde Cumhuriyet’in kurucularına bir Fatiha’yı çok görenler bir müptezele ziyarete gitti. Dün sosyal medyadan sordum bugün buradan da soruyorum. İşgal altındaki 18 adamıza atanan papazlara da gidecek misin? Atatürk’e hakaret eden bir adama gidecek başka bir gün yok muydu? Oraya o adamın bağlı bulunduğu dış merkezlere mesaj vermek içinmi gittin? Sayın Cumhurbaşkanı size sesleniyorum tarihi dizilerden ve fesli müptezelden öğreniyorsunuz. Bu içimizi acıtıyor.

Tarihi “Keşke Yunan kazansaydı” diyenden değil gel bizden öğren. O adamı danışmanlığınızdan, Diyanet İşleri Başkanı’nı da görevden alın.

“MONDROS’U KUTLAMAYA MI GİTTİNİZ?”

Beyefendi Fransa’da 1. Dünya savaşı’nın bitişini kutlamaya gitti. Şunu iyi dinle Türkler için 1. Dünya Savaşı İzmir’de bitmiştir. 1. Dünya Savaşı’nı kabul etmeyen ve İstiklal Harbini başlatan Meclis’i temsilen neden gittiniz oraya Mondros’u kutlamaya mı gittiniz?”

Aç kulağını iyi dinle Türkler Türk Milleti savaşın sonucunu tanımayan tek millettir!

AĞA MİLLETLE EĞLENİYOR

Ağa milletle eğleniyor. Diyor ki refah seviyesi artmış millet sabah akşam et yemiş ve et fiyatları ondan artmış. Allahtan korkun be hayvanvılığı bitirdiniz. Millete şarbonlu et yedirdiniz. bakın tarım bakanı kişi başına yıllık et tüketimimiz 15 kilo diyor Avrupa’da bu rakam 80 kilo onlarda zam yok. Her 3 gençten birinin işsiz olduğu ülkede hangi refahtan bahsediyorsun. Öğünler eksilip lokmalar küçülürekn siz hangi sofralardasınız? Fransa kraliçesi Marie Antoinatte demişti ya “ekmek bulamazlarsa pasta yesinler” diye. Bunlar da öyle işte.

Yandaş müteahhidi kurtaracağım diye milletimize yapılan sosyal yardımları kesme İYİ Parti olarak takip edeceğiz.

KRİZ SARAY’I TEĞET GEÇMİŞ

Kriz Saray’ı teğet geçmiş. 48 yeni araç alınıyor. İktidar muhalefet oy verenleri ateşe atıp AKP’ye oy verenleri kurtarmış değil. kendine oy verenlere sıtını döndü vatandaşı unuttu. Ağlak mütahiti kurtarma planı hazırlayıp burs isteyen öğrenciye fırsatçı diyor. İş isteyeni fırçalıyor destekleri kesmek için fırsat kolluyor. Buradan ilan ediyorum 31 Mart’tan itibaren İYİ Parti olarak o yandaşlara verdiğin paraları toplayacağız. O paralar vatandaşa anasının ak sütü gibi helaldir

İktidarın Sarayı günde 2 trilyon lira yiyor. Günlük 2 trilyon lira! Emeklilerimizi itham ediyor ama kendisi çift dikiş yapıyor. Gözümüz yok helalindense Allah fazlasını versin. Et bedava, ekmek bedava bütün bunlar neyine yetmiyor da bir de maaşına zam yapıyorsun! Millet nefesi bile sayarak alacakken bu nasıl bir pişkinliktir!

“81 MİLYON HURMA KÜTÜĞÜ DEĞİL!”

Rahmetli Demirelin dediği gibi millete plan değil pilav lazım pilav. Saray’ın bahçesine dikilen hurma ağaçları üşümesin diye yurt dışında makine getirtiyor ama vatandaş bu kış üşüyecek mi diye düşünmüyor. 81 milyon hurma kütüğü değil ki insan evladı. Doğalgaz uçtu. Kömürün, odunun fiyatı fırladı. Ne yakacak bu millet. Saray’dan bir çık, katrilyonluk uçaktan in üç yüz araçlık konvoyundan çık. Erdoğan’a bir çağrıda bulunuyorum. asgari ücret bin 603 TL. Canlı yayında bir evin masraflarını ayır. Buradan cebinde tek kuruş kalırsa biz susup oturalım bir daha hiç konuşmayalım. Madem her şeyi biliyorsunuz çıkıp anlatın vatandaş da bilsin.

Ekonomide kurutuluş savaşı veriyoruz deyip kendi maaşına yüzde 26 zam yapmak cepheden kaçmak demektir. Ülkeyi uçuracağım diye yola çıktı bir tek sizler ve çevreniz uçtu millet sürünmeye devam ediyor. 177 bin öğretmen açığımız var 400 bin atanamayan öğretmenimiz var. İntihar eden gencecik öğretmenlerimiz var. yapın şu atamaları diyoruz kaynak yok diyorlar. Çeşitli bahanelerle kadroya almadığın taşeronları soruyoruz yukarı bakıyor. Ama konu Suriyeliler olunca para çok. Doğu illerimizde nüfus çoğunluğu yakalanma üzere. Ev sahibi Suriyeliler, Türkler mülteci.
Sağlık hizmetleri bedava, dükkan açana vergi yok. Burs isteyen öğrenciye beleşçi diyor ya, Suriyeli öğrenciye tam bin 200 TL burs veriliyor.

“HABUR’DA, OSLO’DA YAN YANA DEĞİL MİYDİNİZ?”

“Fırat’ın doğusu batısı demeden bölgedeki terör temizlenmelidir. Gerekirse bir kara harekatıyla bölge tamamen kontrol altına alınmalıdır. ABD 3 teröristin başına ödül koymuş. Bırakın bunları da yerini bildiğiniz o teröristleri paketleyin de Türkiye’ye verin. Kim kiminle yürüyecekse yürüsün uğurlar olsun biz milletimizle yürüyeceğiz. İktidarın başı memuruyla cevap verdi. AKP ile HDP yanyana getirmek beyhude bir çabaymış. Onları ben yanyana getirmedim ki. Habur’da Oslo’da siz yanyana, ele ele değilmiydiniz. Çadır mahkemelerde teröristler rahatıs olmasın diye Türk bayrağını indirdiniz.”

“Tam da ilerine gelecek zamanda Andımız tartışmalarını gündeme getirdiler. Milli Eğitim Bakanlığı danıştaya andımız için verdiği dilekçede öyle bir şey söylemş ki susmaya gönlümüz razı gelmedi. BU ülkenin Milli Eğitim Bakanlığı diyor ki “Türk kimliği çok geç ortaya çıkmıştır. Türk kimlikiği sonradan ortaya çıkmış bir ulusmuş” hadi oradan be. Bu cahilliğe ben ne deyim. Siz Ergenekon Destanı’nı okumdaınız mı. Selçuklu Sultanlarının Türkçe emirlerini millet bilinci için yeterli değil mi. Bin yıl önce ne diyor Göktürk Kitabeleri. “Türk soyu yok olmasın diye anndem ve babamı tahta çıkan Tanrı” yazıyor. Cumhurbaşkanlığı forsundaki yıldızların anlamaını da mı bilmiyorsunuz. 16 Türk devletini simgeler isimleri farklı olsa da hepsine Türk milleti denir.