Ana sayfa Manşet Meral Akşener’in yeni A Takımı açıklandı

Meral Akşener’in yeni A Takımı açıklandı

Genel Başkanlığını Meral Akşener'in yaptığı İYİ Parti'nin Başkanlık Divanı üyeleri belli oldu. 10 olan başkan yardımcılığı sayısı 13'e çıktı. Eski yönetimdeki 4 isim yeni listede yok

PAYLAŞ

Genel Başkan Meral Akşener ile birlikte partiyi yönetecek isimler arasında ilk olarak eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz’ın olmayışı dikkat çekti. Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre yeni Başkanlık Divanı şöyle şekillendi:

Akşener, Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine eski Hazine Müsteşarı Ayfer Yılmaz’ı getirdi. Yılmaz, partinin kuruluşunun ardından oluşturulan yönetimde Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı iken, Durmuş Yılmaz Ekonomiden Sorumlu isimdi.

Kamu-Sen Konfedarasyon Başkanlığı’ndan istifa ederek İYİ Parti’ye katılan İsmail Koncak, bugünkü görevlendirmeyle Seçim İşleri, Hukuk ve İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu. Daha önceki görevlendirmede insan hakları yoktu.

Açıklanan listede Aytun Çıray Genel Sekreter, Hayrettin Nuhoğlu Genel Muhasip olarak görevlerini sürdürecek.

Genel başkan yardımcılarından Koray Aydın Teşkilat İşleri’nden sorumlu oldu.
D. Musavat Dervişoğlu Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.

Medya ve Propagandadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ idi. Medya ve propaganda birbirinden ayrıldı. Bunun yerine Özdağ Strateji. İletişim, Propaganda ve Tanıtımdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.

Basın Yayın ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına ise eski MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan getirildi.

Daha önce birlikte yürütülen iletişim ve teknoloji ayrıldı. Bunun yerine Bilim, Sanayi ve Teknolojiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına Buğra Kavuncu getirildi.
Eğitim, Kültür ve Sanat Genel Başkan Yardımcılığına ise Fatih Şeker geldi.

Parlamento ve Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan Şenol Bal’ın yerini Kazım Ataoğlu aldı.

Şenol Bal da yeni oluşturulan Ar-Ge’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.

Ahmet Ersagun Yücel Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’ndan alındı. Sivil Toplum Kuruluşları ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.

Sosyal Politikalar ise Berna Sukas’a emanet edildi.

İşte parti yönetiminden giden isimler
Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Erdem ile İletişim ve Teknolojiden Sorumlu Vedat Taylan Yıldız; Eğitim, Kültür ve Sanat Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şule Doğan ve Durmuş Yılmaz yeni yönetimde yer almadı.