Ana sayfa Sürmanşet Meteoroloji’den Karadeniz’deki 5 il için turuncu alarm

Meteoroloji’den Karadeniz’deki 5 il için turuncu alarm

Hava durumunun tehlikeli olduğu turuncu kategoride, tahmin edilen meteorolojik olay sıklıkla görülüyor.

PAYLAŞ

Trabzon‘un doğu ilçeleri ile Beşikdüzü, Tonya, Şalpazarı ve Vakfıkebir çevreleri, Giresun’un doğusu, Gümüşhane’nin Kürtün ilçesi, Artvin’in kuzey ilçeleri ve Rize çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, bugün Trabzon’un doğu ilçeleri ile Beşikdüzü, Tonya, Şalpazarı ve Vakfıkebir çevreleri, Gümüşhane’nin Kürtün ilçesi, Artvin’in kuzey ilçeleri ve Rize çevrelerinde Giresun’un doğusunda, pazar günü Rize ve Artvin çevrelerinde aralıklı ve yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli yağış bekleniyor.

Meteoroloji, bölgede yaşayan yurttaşları, sel, heyelan, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyardı.

Uyarı, meteorolojik hadiselerde yurttaşları uyarmak amacıyla başlatılan ‘renk kodu sistemi’ kapsamında ‘turuncu’ kategoride yer aldı.

Hava durumunun tehlikeli olduğu turuncu kategoride, hasar ve kayıpların oluşması muhtemel. Yurttaşların, çok tedbirli olması, güncel meteorolojik koşullar ve tahminleri takip etmesi gerekiyor.