Ana sayfa Manşet MHP Grup Başkanvekili Usta görevden alındı

MHP Grup Başkanvekili Usta görevden alındı

MHP lideri Devlet Bahçeli, Grup Başkanvekili Erhan Usta'yı görevden aldı.

PAYLAŞ
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ (MHP) GRUP BAŞKANVEKİLİ VE SAMSUN MİLLETVEKİLİ ERHAN USTA, CUMHURİYET HALK PARTİSİ (CHP) GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN PARTİSİNİN CUMHURBAŞKANI ADAYI’NI AÇIKLARKEN MUHARREM İNCE’Yİ TAKDİM ETTİĞİ SIRADA KULLANDIĞI SÖZLERİ ELEŞTİREREK, “ŞIK OLMADI, ÇOK YANLIŞ OLDU” DEDİ. (ERDİ DEMÜR/SAMSUN-İHA)

Erhan Usta kimdir?

Erhan Usta‬, 17 Temmuz 1966 tarihinde Havza, Samsun’da dünyaya geldi.

İlk, orta ve lise eğitimini Havza’da tamamlayan Erhan Usta, lise mezuniyetinin ardından Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü’nde eğitim görmeye başladı. Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden de mezun olduktan sonra ABD Northeastern Üniversitesi’nde İktisat Politikası ve Planlama dalında bölüm birincisi olarak master derecesi aldı.

Halen Celal Bayar Üniversitesi İktisat Anabilim Dalında doktora çalışması devam eden Erhan Usta, Devlet Planlama Teşkilatı (Kalkınma Bakanlığı)’nda Uzman Yardımcısı, Uzman, Daire Başkanı, Genel Müdür, Müsteşar Yardımcısı olarak görev yapmıştır. İstanbul Finans Merkezi Koordinatör Yardımcılığının yanı sıra 10 sene süreyle İç Denetim Koordinasyon Kurulu Üyeliği, kamu şirketlerinde yönetim kurulu üyelikleri görevlerinde bulundu.

Haziran 2015 ve Kasım 2015 Türkiye Genel Seçimleri’nde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Samsun milletvekili seçildi.

11 Ekim 2016 tarihi itibarıyla MHP grup başkanvekilliği görevini yürütmektedir.

İyi seviyede İngilizce bilen Erhan Usta, evli ve 3 çocuk babasıdır.