Ana sayfa Manşet MHP’de bir istifa daha: ‘Türkiye İYİ olacak’ diyerek İYİ Parti’ye geçti

MHP’de bir istifa daha: ‘Türkiye İYİ olacak’ diyerek İYİ Parti’ye geçti

AKP ve MHP arasında Cumhur İttifakı kurulması sonrasında iki parti ortak hareket etmeye başlamış, ittifak yasası gibi değişikliklere de imza atmıştı.

PAYLAŞ

İki parti arasındaki ittifak sonrasında ise şaşırtıcı çıkış geçen günlerde MHP Lideri Devlet Bahçeli’den geldi. Bahçeli 2002’de olduğu gibi erken seçimi işaret etmiş, Erdoğan ile yaptığı görüşme sonrasında ise 24 Haziran 2018 tarihinde karar kılınmıştı.

Bir süre önce Hürriyet’te yer alan habere göre MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 9 Nisan’da partisinin milletvekillerine Ankara Kaşıbeyaz’da verdiği yemekte henüz seçim kararı yokken ilginç bir öngörüde bulunmuş:

“CHP’den İP’e (Bahçeli İYİ Parti’ye İP diyor) geçebilecek vekiller var grup kurmaları için 15 vekil kadar. Ben inanmıyorum ama bizden de 5 vekil arayışları var. ”

MHP’den istifa ederek İYİ Parti’ye geçeceği belirtilen vekiller arasında, Atila Kaya, Zihni Açba, Fahrettin Oğuz Tor, Kadir Koçdemir ve Oktay Vural’ın isimleri zikrediliyordu.

MHP Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir, dün partisinden istifa ederek İYİ Parti’ye geçti. Koçdemir’in ardından MHP’de bir istifa haberi daha geldi.

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde görevinden istifa eden Belediye Başkanı MHP’li Gökhan Karaçoban, İYİ Parti’den milletvekili aday adayı olduğunu duyurdu.

Gökhan Karaçoban, istifası sonrasında yaptığı açıklamada ise şu ifadelere yer verdi:

“7 yıl 1 aydır yürüttüğüm Alaşehir Belediye Başkanlığı görevimden 24 Haziran’da yapılacak erken genel seçimde İYİ Parti’den milletvekili aday adayı olmak için istifa ettim. Bizimle görev yapan, emeklerini bizden esirgemeyen arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Geldiğimiz nokta itibarıyla bundan sonra siyasi hayatımıza nasip olursa yeni bir hareket, yeni bir heyecanla İYİ Parti saflarında mücadele ederek katılacağım. Bunun için vatandaşlarımızdan gerekli teveccühü görmek, onların beğenilerine layık olmaya çalışmak en büyük hedefimizdir. Dış politikada ve ekonomik anlamdaki bu darboğaz, bu sıkıntılı günler, bu erken seçimi doğurdu. 3 Kasım 2019’da yapılması gereken genel seçimlere kadar bu sürecin taşınamayacağı aşikârdır. Bu ülkenin muhakkak ve muhakkak seçim havasından çıkması gerekiyordu. Dolayısıyla, TBMM’de alınan kararla 24 Haziran’da yapılacak olan erken genel seçimin, bir an önce vatandaştaki bu beklentiye cevap vermesini, onları tekrar canlandıracak, ümit ve yeni bir ışık olacak sonuçları doğurmasını Yüce Rabbimden diliyorum. Hiç kimse merak etmesin Türkiye iyi olacak.”