Ana sayfa Politika MHP’den Erdoğan posterli ‘Evet’ kampanyası

MHP’den Erdoğan posterli ‘Evet’ kampanyası

PAYLAŞ

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul İl Başkanlığı Halkalı Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde “Türkiye Sevdamız” isimli bir geceyle 16 Nisan’daki Referandum öncesi seçim startını verdi.
Gece milliyetçi ve ülkücü hareketin yoğun ilgisiyle gerçekleştirildi.

Camiaya yakın sanatçılardan Mustafa Yıldızdoğan ve Ali Kınık’ın sahne aldığı geceye MHP İstanbul Milletvekilleri Arzu Erdem ve İsmail Faruk Aksu’nun yanı sıra partinin önemli kurmayları ile birlikte çok sayıda ülkücü katıldı.

SALONDA ERDOĞAN POSTERİ
Gecenin düzenlendiği gösteri merkezinde Atatürk, Alparslan Türkeş ve MHP lideri Devlet Bahçeli’nin yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi yer aldı. Erdoğan’ın resminin salonda asılı bulunması sosyal medyada da ülkücüler arasında büyük bir tartışmanın fitilini ateşledi. Eleştirilere yanıt veren MHP İstanbul İl Başkanı Bülent Karataş “Çok güzel geçen bir toplantı ağırlarına gitmiş. Nüfus müdürlüğü tapu dairesi gibi yani devlete ait bütün binalarda Atatürk ve dönemin Cumhurbaşkanı resmi olur” dedi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya ise eleştireleri yanıtlarken çok sert ifadelerde bulundu. Karakaya twitter hesabından “Kamusal tüm alanlarda sürekli asılı duran Atatürk ile Cumhurbaşkanı portresini “MHP toplantısında astı” diye çarpıtmak şerefsizliktir” diye yazdı.
MHP’li muhaliflerden Meral Akşener, Ümit Özdağ, Sinan Ogan ve Koray Aydın da katıldığı ‘Hayır Platformu’nun yeni anayasaya hayır toplantısının Nazım Hikmet Kültür Merkezi salonunda yapılması ülkücü-milliyetçi camiada büyük eleştirilere sebep olmuştu.

ATİLLA KAYA PROTESTO EDİLDİ
Gecede, anayasa değişiklik teklifine hayır diyeceğini açıklayarak partideki görevinden istifa eden MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Atila Kaya da sık sık protesto edildi.
Kaya’nın katılmadığı gecede Ülkü Ocaklı gençlerin, sık sık “Atila şaşırma sabrımızı taşırma” şeklinde slogan attıkları gözlendi.