Ana sayfa Magazin Michael Jackson’ın kızı Paris Jackson: Çıplaklık bizi insan kılıyor

Michael Jackson’ın kızı Paris Jackson: Çıplaklık bizi insan kılıyor

PAYLAŞ

Michael Jackson’ın tek kızı olan ve modellik yapan Paris Jackson, köpeğiyle birlikte üstsüz uzanırken çektiği bir fotoğrafı paylaştığı gerekçesiyle eleştirilmişti. Paris, fotoğrafta meme uçlarını uğur böceği emojisi ile sansürlemişti.

Sonradan bu paylaşımı silen 19 yaşındaki Paris, sigara içerken çektirdiği üstsüz siyah beyaz bir fotoğrafını paylaşmıştı. “Nüdizm bir ‘doğaya dönüş hareketi’ olarak başladı ve hatta bir felsefe olarak nitelendirildi” diyen Paris, çıplaklığın cinsel bir anlam taşıması gerekmediğini ve kendisini doğaya bağlayan güzel bir şey olduğunu söyledi.

Paris paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Bahçede genelde çıplağımdır. Feminizm kendini olduğun gibi ifade etmektir, üzerinde çok sayıda kıyafet bulunan bir muhafazakar için de, tenini gösteren biri için de. İnsan vücudu güzel bir şeydir ve yaralar, fazla kilo, çatlaklar, çiller ve her ne ‘kusurunuz’ olursa olsun güzeldir ve kendinizi rahat hissettiğiniz şekilde ifade edebilmelisiniz. Eğer bu sizi rahatsız ediyorsa anlarım ve beni takip etmemenizi tavsiye ederim ama herhangi bir şekilde özür dileyemem. Ben buyum ve inandığım değerleri gizleyip geri adım atmayacağım.”

Paris Jackson, son dönemde Calvin Klein ile imzaladığı milyon dolarlık reklam yüzü anlaşmasıyla gündeme gelmişti. Babası Michael Jackson 2009 yılında yaşamını yitirdiğinde 11 yaşında olan Paris, Ocak ayında Rolling Stone dergisine babasının öldürüldüğünü düşündüğünü söylemişti. Michael Jackson aşırı dozda ağrı kesici kullanımından ölmüş, doktoru Conrad Murray taksirle adam öldürme suçundan hüküm giymişti. Paris, Rolling Stone dergisine ergenliğinde bir yabancının cinsel saldırısına uğradığını ve 2013’teki intihar girişimini de anlatmıştı. (BBC)

i’ll say it again for those questioning what i stand for and how i express myself. nudity started as a movement for ‘going back to nature’, ‘expressing freedom’, ‘being healthier’ and was even called a philosophy. being naked is part of what makes us human. for me it helps me feel more connected to mama gaia. i’m usually naked when i garden. it’s actually a beautiful thing and you don’t have to make it sexual the way many hollywood stars (and the media) do. not only is your body a temple and should be worshipped as so, but also part of feminism is being able to express yourself in your own way, whether it’s being conservative and wearing lots of clothes or showing yourself. there’s different ways of absorbing mother earth’s energy, my favorites are earthing which is absorbing the earths vibrations from contact between the soil and your bare feet, as well as letting your naked skin absorb the rays of the sun. the human body is a beautiful thing and no matter what “flaws” you have, whether it be scars, or extra weight, stretch marks, freckles, whatever, it is beautiful and you should express yourself however you feel comfortable. if this makes some of you upset i completely understand and i encourage you to maybe no longer follow me, but i cannot apologize for this in any way. it is who i am and i refuse to shy away and keep my beliefs a secret. every one as an opinion and every one has their beliefs. we don’t always agree with one another and that’s okay. but again, we are all human, and to appreciate the things that other people do that make us human helps us feel connected. how can that be a bad thing?

Paris-Michael K. Jackson (@parisjackson)’in paylaştığı bir gönderi ()