Ana sayfa Yaşam Mike Tyson çocukken cinsel istismara uğradığını itiraf etti

Mike Tyson çocukken cinsel istismara uğradığını itiraf etti

PAYLAŞ

Efsanevi Amerikan ağır siklet boks şampiyonu Mike Tyson, ESPN’den gazeteci Jeremy Schaap’a verdiği röportajda, çocukken cinsel istismara uğradığını söyledi. Tyson daha önce hiç kimseye bu olay hakkında açıklama yapmadığını söyledi.

Olayın gerçekleştiği sırada yedi yaşında olduğunu söyleyen Tyson, tanımadığı bir adamın kendisini sokakta yakaladığını, bir binaya sürüklediğini ve kendisiyle dalga geçtiğini söyledi. Tam olarak orada ne olduğuna dair ayrıntılara girmeyen Tyson, o anda büyük bir utanç duyduğunu söyleyerek, “Bu konuda konuşmaktan hoşlanmıyorum, bu olayı geçmişte olduğu yerde tutmak hoşuma gidiyor, ancak çocukken taciz altındaydım” dedi.

‘Olayın kendisi üzerinde nasıl bir etki yarattığı’na dair soruya ise Tyson, “Bu, beni, yaşadığım dünya için daha dayanıklı kıldı” dedi.

Henüz 20 yaşındayken dünyanın en büyük boksörleri arasında gösterilen Tyson, 1986 yılında Dünya Ağır Sıklet Boks Şampiyonluğu unvanını kazandı.

1990 yılında ABD Güzellik Kraliçesi’ne tecavüz ettiği gerekçesiyle hapis cezası alan Tyson, bu suçtan girdiği hapishanede Müslüman oldu ve Malik Abdülaziz ismini aldı.