Ana sayfa Manşet Muharrem İnce: Hata İsmail’de değil bende

Muharrem İnce: Hata İsmail’de değil bende

Muharrem İnce, yeniden Cumhurbaşkanı adayı olacağını söyledi. İnce, "15 milyon insana borcum var, yeniden cumhurbaşkanı adayı olacağım. Ben bitmedi demeden bitmez" dedi.

PAYLAŞ

Muharrem İnce, canlı yayında Cumhurbaşkanı adaylığı sürecinde hataları olduğunu söyledi. Daha fazla sayıda miting yapması gerektiğini belirten İnce, “Apolet tartışmasını fazla uzattım. Hata yaptım” dedi. Seçim gecesi İsmail Küçükkaya’ya attığı “Adam kazandı” mesajına değinen İnce, “Bu benim hatamdır. Hata gene İsmail’de değil hata yine benim. Öyle duyurmamalıydım, yorgunluğuma versinler” diye konuştu.

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Habertürk canlı yayınında Didem Arslan Yılmaz’ın sorularını yanıtlıyor.

Çatı aday tartışması ve adaylığıyla ilgili soru üzerine Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun anketlerde kendisi öne çıktığı için aday gösterdiklerini söylediğini aktardı. İnce, çatı aday önerisini yanlış bulduğunu dile getirdi.

‘KILIÇDAROĞLU GEREKLİ DESTEĞİ VERDİ’

Kampanya döneminde CHP’den yeterli destek görüp görmediği sorulan İnce, “Sayın Genel Başkan’la ilgili en ufak bir şikayetim yok. Gerekli desteği her zaman verdi. Hiç kimseye haksızlık etmem Sayın Kılıçdaroğlu’na da etmem, ne gerekiyorsa yaptı ama bazı yerlerde çok can sıkıcı şeyler oldu. Örgüte çok teşekkür ederim çok çalıştılar, ufak bir iki can sıkıcı şey oldu. Bunları koca örgüte mal etmek haksızlık olur” dedi.

‘HATALARIMI BİLİYORUM’

Hatalarının farkında olduğunu söyleyen Muharrem İnce, “Hatalarımı biliyorum. Apolet tartışmasını fazla uzattım. Hata yaptım. Keşke geceleri de miting yapsaydım, gidemediğim yerler var. Erzurum’a seçimden sonra gittim. Keşke vitamin iğneleri olsaydım” diye konuştu.

‘MİLLET BENDEN DUYMALIYDI BİR GAZETECİDEN DEĞİL’

FOX Televizyonu’ndan İsmail Küçükkaya’ya seçim gecesi attığı “Adam kazandı” mesajına değinen İnce, “Bir hatam oldu, bir gazeteci arkadaşımıza mesajım oldu. Bu benim hatamdır, özür diledim. Millet bunu benden duymalıydı, bir gazeteciden değil. Bunu da o kampanyanın yorgunluğuna versinler” dedi.

‘HATA İSMAİL’DE DEĞİL BENDE’

Didem Arslan Yılmaz, “Yayınlar sırasında zaman zaman size sorular soruyorum, mesaj atıyorsunuz. Ama bu da sende kalsın gibi bir uyarıda bulunuyorsunuz. O gece neden yapmadınız?” sorusunu yöneltti. Bunun üzerine İnce, şunları söyledi:

“Ben olsaydım şöyle söylerdim bunu: Muharrem İnce’den bir mesaj geldi, Tayyip Erdoğan kazandı diye yazdı. Hata gene İsmail’de değil hata yine benim. Öyle duyurmamalıydım, yorgunluğuma versinler, yoğun bir stresti bu. Şunu da bilsin herkes, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’na aday olan bir kişinin, bir o gece sinirlenme hakkı yoktur. İki yorulma hakkı yoktur. Üç sağlık bir şekilde sonuçlara bakmalıdır ve didik didik onlarla uğraşıyorum.

Karıştırılan şey şu, bir, bireysel olarak bazı sandıklarda problem oldu, arkadaşlarımız o sandıklarda mücadele etti. İkincisi YSK’de çıkabilecek bir oyun, o olmadı ki. ”

‘EMEĞİMİZE HAKARET EDİYORLAR’

“Toplumun önüne çıkamayacak bir vaziyette olduğu” iddiası sorulan Muharrem İnce, “Bunlar ayıp şeyler, bunlara cevap vermeye tenezzül etmiyorum. Ben Türkiye’yi yönetmeye talip olmuşum, böyle bir şey olabilir mi? Bunları söyleyenler ahlaksızlar. Önümde kağıtlar, farklı kanallar açık, masaların üzerinde bilgisayarlar, Kocaeli nasıl gidiyor arıyor soruyoruz, Doğu’dan sonuç alabiliyor muyuz, Urfa’da durum ne arayın… Ben bu durumdayım. Böyle bir telaş içerisineydik emeğimize hakaret ediyorlar” yanıtını verdi.

‘SONUCU KABULLENMEZSEN YENİDEN YENİLİRSİN’

İnce’ye, seçim gecesiyle ilgili iddiaları öne sürenlerle ilgili kullandığı “şizofren, hasta insanlar” ifadesi de soruldu.

İfadenin seçmenlere yönelik olmadığını belirten İnce, “Ben onu telaşlananlara söylemedim. Bile bile bu yalanları atanlara, uyduranlara söyledim. Bunlara inanıp üzülenlere söylemedim. Sosyal medyadaki komplo teorilerini bilmiyordum” diye konuştu.

Muharrem İnce, seçim gecesi attığı mesajla ilgili “Durumu gördüm durum, iç açıcı değil. İnsanları kandırmaya gerek yok. Bir yarışa girdik. Bu adil bir yarış değildi. Devletin bütün imkanları onun elinde miydi, evet. Biz bu seçimi boykot etmedik, bu seçime girdik. Girdiysek sonucu kabulleneceğiz. Kabullenmezsen yeniden yenilirsin” dedi.

’26 MİLYON İNSAN OY VERMİŞ, KUTLARIM’

Seçimi kazanan Recep Tayyip Erdoğan’ı, 25 Haziran’da arayarak tebrik ettiğini söyleyen İnce, “Bizim mahalleden ‘Bana niye kutladın?’ diyenler oldu. 26 milyon oy vermiş. O insanlar birini seçmiş, o insanların seçtiği kişiyi ben kutlarım, o insanlardan bir dahaki seçimde oy isteyeceğiz. Benim 15 milyon insana borcum var, yeniden cumhurbaşkanı adayı olacağım. Ben bitmedi demeden bitmez” ifadelerini kullandı.