Ana sayfa Editörden Mumay: Erdoğan’ın, Berlin yönetimine karşı eski performansını sergilemediğinin farkında mısınız?

Mumay: Erdoğan’ın, Berlin yönetimine karşı eski performansını sergilemediğinin farkında mısınız?

PAYLAŞ

BirGün yazarı Bülent Mumay, Erdoğan ve iktidar yanlısı medyanın Almanya’ya karşı tutumundaki değişime dikkat çekti. Erdoğan’ın, referandum öncesi ‘evet’leri artırmak için Almanya’yı yerden yere vurduğunu hatırlatan Mumay, “Erdoğan’ın, “Hasbelkader zengin olmuş” Berlin yönetimine karşı, eski performansını sergilemediğinin farkında mısınız?” diye yazdı.

Bülent Mumay’ın yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

Referandumda “evet”leri artırmak için Almanya’yı yerden yere vuran Erdoğan’ın, “Hasbelkader zengin olmuş” Berlin yönetimine karşı, eski performansını sergilemediğinin farkında mısınız?

Başbakan Yıldırım’ın “Konuşarak halledebiliriz”leri, ekonomiden sorumlu bakanların “Gerginliğin alemi yok” yaklaşımları da 16 Nisan öncesine pek benzemiyor, değil mi?

Portakal bıçaklayan taban da bırakın Mercedes yakmayı, Adidas topu bile kesmedi henüz.

Yandaş medyanın tonu da, mevsim normallerinin altında seyrediyor. Türk siyasetçilere referandum öncesi miting yasağı getirdiğinde, yandaş medyadaki “Nazi”li başlıkları unutmak mümkün değil. Bundan 3 ay sonra, mesela Star’ın dünkü 1. sayfasında Almanya ile yaşananlara dair tek bir başlık olmaması, tam sayfa El Aksa krizine sarılması, çok ilginç değil mi?

Yazının tamamı için…