Ana sayfa Editörden Murat Belge: AKP, her sözünde ya da eyleminde ‘radikal’. Çünkü önderi öyle

Murat Belge: AKP, her sözünde ya da eyleminde ‘radikal’. Çünkü önderi öyle

PAYLAŞ

AK Parti için rahatlıkla ‘Radikal İslam’ denilebileceğini ve partinin her sözünde ya da eyleminde radikal olduğunu söyleyen T24 yazarı Murat Belge, “Çünkü önderi öyle. Seçtiği siyaset öyle; siyaset tarzı öyle” diye yazdı.

Belge’nin yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

“İslamcı siyaset” akımlarına verilen bir ad ‘radikal İslâm’dı. AKP ilk kurulduğu zamanlar “radikal” olmadığının sinyallerini veriyordu. O zamanın “Milli Görüş gömleğini” çıkarmak bunu anlatıyordu. Çünkü o hareketin içinde, başından beri devam eden ve “değişmezlik” mesajı veren İslamcı çizgiler, öğretiler, kurallar vardı.

Şimdi AKP için kolaylıkla “radikal İslâm” denebilir; ama bu sıfatı yalnız İslâm’a saklamak da doğru değil. AKP, bugün, her sözünde ya da eyleminde “radikal”. Çünkü önderi öyle. Seçtiği siyaset öyle; siyaset tarzı öyle. Falanca iş, filanca düşünce ‘yanlış’tır dersin, biter. Ama hayır, orada ve öylece bitirmek yok: Falanca iş ve falanca düşünce ihanettir, alçaklıktır, bu millete düşmanlıktır v.b. Aklınıza ne gelirse sıralayacaksınız. Muhalefetin önderi bir olayı protesto ediyor (olay da protesto edilmeyecek gibi değil): Ankara’dan İstanbul’a yürüyor. Vay sen misin yürüyen? Bu zaten FETÖ’nün programı, PKK’nın talebi. Bize düşman bir “dış dünya” var – orada planlanmış bir eylem! Sonuç olarak “hıyanet-i vataniye”.

Yazının tamamı için…