Ana sayfa Editörden Murat Yetkin: Bahçeli’nin çıkışı her şeyi değiştirebilir

Murat Yetkin: Bahçeli’nin çıkışı her şeyi değiştirebilir

PAYLAŞ

Hürriyet Yazarı Murat Yetkin, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin , Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başdanışmanı Şükrü Karatepe’nin ‘eyalet sistemi’ önerisine, “Danışmanı ‘eyalet sistemi’ diyor, Erdoğan ses çıkarmıyorsa 2 gün içinde eyalet sistemine karşı olan üniter yapıda düşüncesi olan ülkücülerin kararı ne olabilir?” sözlerini hatırlatarak, “MHP lideri Devlet Bahçeli’nin söyledikleri 16 Nisan referandumun seyrini bütünüyle değiştirebilir.” dedi.

Yetkin’in yazısının ilgili kısmı şöyle:

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin dün akşam NTV-Star canlı yayınında Nazlı Çelik’in sorusu üzerine söyledikleri 16 Nisan referandumun seyrini bütünüyle değiştirebilir.

Bahçeli, geçen hafta sonu Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın baş danışmanlarından Şükrü Karatepe’nin “eyalet sistemi” hedefi olarak eleştirilen sözlerine tepki gösterdi. Daha doğrusu Erdoğan’ın bu sözlere tepki göstermemesine…

“Benim danışmanım dese” görevden alırım diyerek de Erdoğan’ı en sinirlendirecek şeylerden birisini yaparak ne yapması gerektiğini söyledi; siyasetin yaygın deyimiyle Karatepe’nin “kellesini istedi”.

Bahçeli bu durum önümüzdeki iki gün içinde düzeltilmezse “Eyalet sistemine karşı, üniter yapıdan yana olan ülkücüler ne yapacaktır?” diye sorarak, desteğini çekebileceği sorusunu da zihinlere yerleştirdi.

Yazının tamamı için…