Ana sayfa Video Galeri Müzisyen Bob Geldof: Putin’den, Xi Jinping’den, Trump’tan, Erdoğan’dan bıktım

Müzisyen Bob Geldof: Putin’den, Xi Jinping’den, Trump’tan, Erdoğan’dan bıktım

PAYLAŞ

Ünlü müzisyen ve aktivist Bob Geldof, Kolombiya’nın başkenti Bogota’da düzenlenen dünya gençlik zirvesinde dünyayı yaşanmaz hale getiren liderleri hedef aldı, otokratik yönelimlere “yeter artık!” dedi.

“Aung San Suu Kyi dünyanın en büyük etnik temizleyicilerden biri. O, bir insanın bir diğerine verebileceği en büyük ödül olan Nobel barış ödülünü almış biri olarak diğerlerini tamamen aşağılayan birisi. Bu tam bir rezalet. Bu dünya düzeninden bıktım, insanoğlu olarak bizleri aşağılayan otokratik liderlerden bıktım. Putin’den, Xi Jinping’den, Trump’tan, Erdoğan’dan bıktım.”

196 ülkeden toplumlara yön veren 1400 genç liderin katıldığı Bir Genç Dünya Zirvesi’nin müdavimlerinden İrlandalı müzisyen Bob Geldof dünyada insanoğlunun yine insanoğlu tarafından zulme uğratılmasına isyan etti, “Bu dünyadan bıktım. Yorulmadım, bıktım usandım” dedi.

Geldof’un hedefinde başta Nobel ödüllü Myanmar lideri Aung San Suu Kyi olmak üzere otokratik eğilimli Putin, Xi Jinping, Trump ve Erdoğan vardı.

“Bu liderlerden bıktım. Putin’den bıktım. Xi Jinping’den bıktım. Trump’dan bıktım. Erdoğan’dan bıktım. Onlardan tiksiniyorum” diyen Geldof gelinen durumu şöyle özetledi; “Dünya gerçekten çok tehlikeli bir hal aldı ve her geçen gün daha da kötüye gidiyor. Değişim heryerden gelebilir, iyi de olabilir, kötü de”

GriHat