Connect with us

Video Galeri

Müzisyen Bob Geldof: Putin’den, Xi Jinping’den, Trump’tan, Erdoğan’dan bıktım

Published

on

Ünlü müzisyen ve aktivist Bob Geldof, Kolombiya’nın başkenti Bogota’da düzenlenen dünya gençlik zirvesinde dünyayı yaşanmaz hale getiren liderleri hedef aldı, otokratik yönelimlere “yeter artık!” dedi.

“Aung San Suu Kyi dünyanın en büyük etnik temizleyicilerden biri. O, bir insanın bir diğerine verebileceği en büyük ödül olan Nobel barış ödülünü almış biri olarak diğerlerini tamamen aşağılayan birisi. Bu tam bir rezalet. Bu dünya düzeninden bıktım, insanoğlu olarak bizleri aşağılayan otokratik liderlerden bıktım. Putin’den, Xi Jinping’den, Trump’tan, Erdoğan’dan bıktım.”

196 ülkeden toplumlara yön veren 1400 genç liderin katıldığı Bir Genç Dünya Zirvesi’nin müdavimlerinden İrlandalı müzisyen Bob Geldof dünyada insanoğlunun yine insanoğlu tarafından zulme uğratılmasına isyan etti, “Bu dünyadan bıktım. Yorulmadım, bıktım usandım” dedi.

Geldof’un hedefinde başta Nobel ödüllü Myanmar lideri Aung San Suu Kyi olmak üzere otokratik eğilimli Putin, Xi Jinping, Trump ve Erdoğan vardı.

“Bu liderlerden bıktım. Putin’den bıktım. Xi Jinping’den bıktım. Trump’dan bıktım. Erdoğan’dan bıktım. Onlardan tiksiniyorum” diyen Geldof gelinen durumu şöyle özetledi; “Dünya gerçekten çok tehlikeli bir hal aldı ve her geçen gün daha da kötüye gidiyor. Değişim heryerden gelebilir, iyi de olabilir, kötü de”

GriHat

Editörden

Pancar üreticisinin özelleştirme isyanı: Laf salatası yapıyorsunuz!

Published

on

By

Şeker pancarı çiftçisi Nihat Babaözlü şeker fabrikalarının özelleştirilmesiyle ilgili konuştu. Babaözlü’nün haklı sözleri bir anda sosyal medya gündemine oturdu.

Nihat Babaözlü’nün konuşmasının tamamı:

“Hepinize iyi günler. Hoş geldiniz hepiniz. Kusura bakmayın ben ömrümde ilk defa otele geldim. Yanlış yaparsam özür dilerim. Yapılan konuşmalara baktığımda ben hiçbir şey anlamadım. Ben çiftçiyim arkadaş. Ben akşam saat 10 da yapıp, sabah zantur gibi saat 5’te kalkmam lazım. Ama ben korkuyorum yatamıyorum. Gece 1’e kadar açık oturum izlemek zorunda kalıyorum. Ben huzur arıyorum. Huzur yok. Bu geç kalınmış bir toplantı. Burada sadece keller körler birbirlerini ağırlıyor. Laf salatası yapıyorsunuz, lafın harmanı olmaz. Burada bizi kim duyuyor? Bir tane Allah rızası için tenezzül edip gelmiş hükümet temsilcisi var mı? Neredesiniz yahu, neredesiniz? Adam Allah’tan korkar, lafa gerek yok. Burada eylem zamanı. Lütfen dışarıya çıkın kardeşim, bunu sokakta yapın. İki kişi okula geç kalsın. 3 kişi işe geç kalsın. Biri treni kaçırsın, biri uçağı kaçırsın. Ondan sonra iki sene sonra o gözün gibi baktığın bebelerin zehirlenip öldüğünü, kanser olduğunu göreceksiniz siz. Bunun sonu buraya gidiyor. Ağdalı lafa gerek yok. Kestirmeden konuş. Hepimiz geberip gideceğiz bu böyle olursa. Ben pancarı 10 kuruşa satarım arkadaş. Sen bana 1 lira ürettiğin mazotu 1.5 liraya ver. Ben 10 kuruşa satarım bunu. Bana laf satma. 15 kuruşa ürettiğin elektriğin kilovatını 35 kuruşa bana verme. Kalkmış dana getireceğim, inek getireceğim. Lan bırak yalan söyleme, böyle bir şey olmaz. “

Continue Reading

Video Galeri

Kanada Başbakanı Trudeau’nun, Hindistan’daki dansı sosyal medyada gündem oldu

Published

on

By

Kanada’nın 46 yaşındaki Başbakanı Justin Trudeau, Hindistan’a yaptığı ilk ziyarette, Yeni Delhi‘de verilen özel bir akşam yemeğinde geleneksel Hint kıyafetleriyle sahneye ilginç bir giriş yaptı.Trudeau, sahne önündekileri yalnızca giysileriyle şaşırtmakla kalmayıp, geleneksel Hint dansı Bhangra‘yı icra etti.

 

Continue Reading

Video Galeri

Kılıçdaroğlu, Erdoğan belgelerini açıklarken TRT yayını kesti!

Published

on

By

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında Erdoğan’la yaşadığı ‘yurt dışına yüklü para transferi polemiği’ne ilişkin belgelerini açıkladı. Kılıçdaroğlu aralarında Erdoğan’ın eniştesi Ziya İlgen, oğlu Burak ve kardeşi Mustafa Erdoğan’ın da bulunduğu isimlere ait olduğunu belirttiği bazı para dekontlarını gösterdi.

Kılıçdaroğlu belgeleri göstermek için şimdi geliyoruz kutuyu açmaya açıklamasını yaptı, TRT ise anında yayını kesti…

Continue Reading

Çok Okunanlar