Ana sayfa Editörden Nedim Şener: ABD Büyükelçiliğin’de görevli bir Türk’ün FETÖ’cülerle sıradışı ilişkisi elbette sorgulanacaktır

Nedim Şener: ABD Büyükelçiliğin’de görevli bir Türk’ün FETÖ’cülerle sıradışı ilişkisi elbette sorgulanacaktır

PAYLAŞ

ABD’nin Türkiye’ye yönelik uyguladığı vize yasağını değerlendiren Posta yazarı Nedim Şener, bazı kesimlerin ortaya çıkan krizden rant elde etmeye çalıştığını söyledi.

Sürecin uzun sürmeyeceğini söyleyen Şener, “FETÖ’yü himaye eden, PKK/YPG’ye silah veren ABD’ye iki laf edemeyenlerin haline acıyorum; Ülkenizin yanında olmak bu kadar mı zor?” diye yazdı.

Nedim Şener’in yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

Vize uygulaması başlı başına zaten eleştirilmesi gereken bir konuyken, bunu tek taraflı askıya alma kararı Türkiye’deki herkes tarafından eleştirilmeliydi. Büyük çoğunluk da öyle yaptı. Ama bazıları ABD’nin Rusya’ya bile uygulamadığı yaptırımdaki sıradışılığı görmek yerine ülkesini suçlamayı seçti. Bu krizden siyasi rant peşinde koştu.

ABD Büyükelçiliğin’de görevli bir Türk’ün FETÖ’cülerle sıradışı ilişkisi elbette sorgulanacaktır.

Elbette bu süreç uzun sürmeyecektir. Ama ben yine de, terör örgütü FETÖ’yü himaye eden, PKK/YPG’ye silah veren ABD’ye iki laf edemeyenlerin haline acıyorum; Ülkenizin yanında olmak bu kadar mı zor?

Yazının tamamı için…