Ana sayfa Dünya Netanyahu: Ankara’dan ahlak dersi almak 1 Nisan Şakası gibi

Netanyahu: Ankara’dan ahlak dersi almak 1 Nisan Şakası gibi

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İsrail’in Gazze sınırındaki eylemlerini “insanlık dışı” olarak tanımlamasının ardından, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'dan Ankara’ya cevap geldi.

PAYLAŞ

İsrail Başbakanı, Erdoğan’ın ifadesine yönelik olarak: “Öyle görünüyor ki , 1 Nisan’ı Ankara’da böyle kutluyorlar” dedi.

İsrail ordusunu “dünyanın en ahlaklı ordusu” olarak tanımlayan İsrail Başbakanı, ordusunun “yıllarca hiçbir ayrım yapmadan sivilleri bombalamış birisinden ahlak dersi almayacağını” söyleyerek, “Öyle görünüyor ki , 1 Nisan’ı Ankara’da böyle kutluyorlar” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan Cumartesi günü İsrail’in Gaza’da en az 16 Filistinlinin ölümüyle sonuçlanan çatışmalara yönelik tepkisini şiddetle kınadığını söylemişti.

Erdoğan açıklamasında “Türkiye’nin son yıllardaki en temiz, en ahlaki askeri operasyonu olan Afrin Harekatı sebebiyle eleştirenlerin mesela, İsrail’in Gazze’de dün yaptığı katliam için kayda değer bir itiraz dile getirdiklerini duydunuz mu? Neredeler?” demişti.

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde yer alan Afrin bölgesinde Halk Savunma Birlikleri’ne (YPG) karşı 20 Ocak tarihinde başlayan sınır ötesi operasyonu hala devam ediyor. Ankara’nın sadece bölgeyi teröristlerden temizlemek amacıyla yapıldığını söylediği Afrin harekatı dolayısıyla Türkiye geniş çaplı eleştirilere maruz kalmıştı.