Ana sayfa Dünya Netenyahu hediye aldığı iddiasıyla polise ifade verecek

Netenyahu hediye aldığı iddiasıyla polise ifade verecek

PAYLAŞ

İsrail medyası, işadamlarından hediye aldığı iddia edilen Başbakan Binyamin Netanyahu’nun polise ifade vereceğini söyledi. Kanal 2 televizyonu, Netanyahu’nun ifadesini kendi konağında vereceğini belirtti. Haaretz gazetesi, Netanyahu ve ailesinin, biri İsrailli diğer ise yabancı, iki iş adamından hediye aldığının iddia edildiğini yazdı. Başbakan, konuyla ilgili asılsız olduğunu öne sürdüğü bu iddiaları reddetti ve “Daha önceki iddiaların asılsız olduğu nasıl ortaya çıktıysa, medyanın bu iddiaları da öyle çıkacak.” dedi.

Al Jazeera Filistin Bürosu Şefi Velid Umeri, polisin Netanyahu’nın ifadesini almak için kendisinden bir süredir randevu almaya çalıştığını ancak çeşitli gerekçelerle randevunun ancak bugün için ayarlanabildığini söyledi.

Umeri, İsrail medyasının iddiasına göre Netanyahu hakkında iki ayrı inceleme olduğunu da ifade etti. Bunların birinci gizli, ikincisi ise kendisinin ve ailesinden birinin işadamlarından hediyeler kabul ettiği iddiasıyla ilgili mevcut soruşturma. Al Jazeera muhabirinin yargı kaynaklarından edindiği bilgiye göre, yeni bilgiye ulaşılmadığı takdirde eldeki bilgilerin rüşvet vakasının olduğunu ispat etmeye yetmiyor.