Ana sayfa Kültür & Sanat Netflix, Spacey’e yönelik taciz suçlamalarının ardından ‘House of Cards’ dizisini bitiriyor

Netflix, Spacey’e yönelik taciz suçlamalarının ardından ‘House of Cards’ dizisini bitiriyor

PAYLAŞ

Netflix, adı cinsel taciz iddialarına karışan ve eşcinsel olduğunu açıklayan ünlü oyuncu Kevin Spacey’nin, Frank Underwood adlı Amerikalı siyasetçiyi canlandırdığı dizi ‘House of Cards’ı bitireceğini açıkladı.

Aynı zamanda Kevin Spacey ile ilgili ‘taciz’ suçlamalarından ötürü ‘büyük rahatsızlık duyulduğu’ açıklandı; ancak diziyi bitirme kararının aylar önce alındığı aktarıldı.

Diziye neden son verme kararının alındığı açıklanmadı.

Kevin Spacey, Frank Underwood adlı Amerikalı siyasetçiyi canlandırdığı dizide Robin Wright ile başrolü paylaşıyor.

2013 yılında başlayan dizi şimdiye kadar 33 dalda Emmy ve 8 dalda Altın Küre ödüllerine aday gösterilmiş; Kevin Spacey ve Robin Wright dizideki performansları ile Altın Küre kazanmışlardı.

Kevin Spacey’nin yıllar önce bir çocuk aktörle cinsel ilişkide bulunmaya çalışmakla suçlanması büyük tartışma yaratmıştı.

‘Beni yatağa taşıdı’

Şu anda ‘Star Trek: Discovery’ dizisinde rol alan aktör Anthony Rapp, 14 yaşındayken Spacey’nin kendisini ‘baştan çıkarmaya çalıştığını’ söylemiş ve ünlü aktörün bir partide sarhoş olduktan sonra kendisini bir yatak odasına götürmeye çalıştığını anlatmıştı.

Rapp röportajda, “Aynı bir damadın, bir gelini kucaklayıp taşıması gibi beni kapı eşiğinden içeriye taşıdı. Ama başta kaçıp kurtulmaya çalışmadım. Çünkü ‘Ne oluyor?’ diye kendime soruyordum. Sonra üzerime yattı” dedi.

“Beni baştan çıkarmaya çalışıyordu… Benimle cinsel ilişkiye girmeye çalıştığının farkındaydım” diyen Rapp, daha sonra Spacey’nin yanından uzaklaşıp tuvalete gittiğini, olayın da daha fazla büyümeden orada noktalandığını anlattı.
İddialara yanıt veren Spacey ise “Rapp’in bu hisleri bunca yıl taşımak zorunda kalmasından dolayı üzgünüm” ifadesini kullandı. (BBC)