Ana sayfa Kültür & Sanat Netflix’ten yeni dizi: The Witcher

Netflix’ten yeni dizi: The Witcher

PAYLAŞ

Netflix ve Platige Image şirketleri tarafından yapılan ortak açıklamaya göre Andrzej Sapkowski tarafından yazılan ve aynı isimle CD Projekt RED tarafından video oyunu haline getirilen ünlü roman The Witcher, televizyon dizisi oluyor.

The Witcher’ın konusu ne olacak?
Netflix’in başkan yardımcısı Erik Barmack tarafından yapılan açıklamada, “Andrezej Sapkowski’nin yarattığı zenginliklerle dolu inanılmaz dünyanın büyük hayranlarından biriyim. Durum böyle olunca da bu muhteşem dünyayı bir an evvel Netflix ekranlarına taşımaya karar verdik.” cümlelerini sarfetti.

Shiftdelete’nin haberine göre, The Witcher serisinin yazarı Andrzej Sapkowski ise “Netflix’in kitaplarıma gösterdiği ilgisi beni çok heyecanlandırdı. Yaklaşık otuz yılda yazdığım hikayemi direkt olarak kaynağından alacaklar ve hiç bozmadan anlatacaklar.” diyerek bir nevi CD Projekt RED firmasına gönderme yapmış oldu.

Dizinin şimdilik ne zaman yayımlanacağı hakkında ise hiçbir bilgi bulunmuyor. Fakat ilerleyen dönemde hem yapım aşaması hem de yayın tarihi hakkında yeni bilgilere erişeceğimiz kesin.