Ana sayfa Editörden Nevşin Mengü: Post 15 Temmuz başladı

Nevşin Mengü: Post 15 Temmuz başladı

PAYLAŞ

Birgün Gazetesi yazarı Nevşin Mengü, Türkiye’nin Batı’dan kopmasını irdelediği yazısında, iktidarın ikinci 15 Temmuz sürecini başlattığını yazdı. Mengü, bu süreçte sadece Gülenistlerin değil, Erdoğanist olmayan tüm kesimlerin hedef alınıp hain ilan edileceklerini belirtti.

Fethullah Gülen cemaatine yönelik alınan tedbirlere, en çok sol laik çevrelerin destek verdiğini belirten Mengü, gelinen noktada Post 15 Temmuz’un sadece Gülenistleri değil Erdoğancı olmayan tüm çevreleri hedef aldığını belirtti.

Mengü yazısını şöyle sürdürdü:
“Yeni bir 15 Temmuz sürecine giriyoruz. NATO’ya haddini bildiren!!manşetler birbirini izliyor. NATO sanal tatbikatında kullanılan Atatürk silüeti ve sahte Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabı, iktidar için bir 15 Temmuz görevi görüyor. Oluşan yeni atmosferde Erdoğan’a itiraz dile getirmek, ihanet; Erdoğan rejimine başkaldırı Türkiye düşmanlığı olarak şekilleniyor. Çizilen bu yeni “milli birlik ve beraberlik” düsturu, vatanseverlik sosuyla önümüze sunuluyor. Her türlü itiraz, her türlü muhalefet Erdoğan karşıtlığı değil Türkiye karşıtlığı olarak damgalanıyor. Erdoğancı olmayan herkesin ve her yapılanmanın bundan sonra Türkiye’de işi çok zor. Muhtemelen pek çoğu, vatan haini, ajan vb olmakla suçlanacak.”