Ana sayfa Logo Altı Nuriye Gülmen’in annesi: Evlatlarımız gözümüzün önünde eriyor

Nuriye Gülmen’in annesi: Evlatlarımız gözümüzün önünde eriyor

PAYLAŞ

KHK ile ihraç edilen ve 66 gündür Ankara’da Yüksel Caddesi’nde açlık grevi yapan Semih Özakça’nın annesi Sultan Özakça “Televizyonlarda ‘anneler günü hediyeniz şu olsun, bu olsun’ deniyor ama bizler Türkiye’nin başkenti Ankara’da başka bir gerçeklik yaşıyoruz. Benim için en güzel anneler günü hediyesi reklamlarda bahsedilenler değil, haklı ve onurlu bir direniş sergileyen oğlumun işine geri dönmesi olur. Yetkililer duyarlılık gösterip de çocuklarımızı işine iade etse bizden mutlusu olamaz” dedi.

BirGün’den Burcu Cansu’ya konuşan Anne Özakça tarım ile uğraşan bir aile olduklarını söylerken, şunları anlattı: “Yazın zengin çocukları tatiller giderken biz Semih ile tarlada ot topladık, ay çiçeği suladık… Biraz birikim yapalım da okusun diye biz emek verdik. Semih tarlada çalışıp para biriktirerek okudu. Üniversiteyi kazandı, okulu bitirdi önüne KPSS çıktı. Biz zengin bir aile değiliz. Tek maaş ile iki çocuk okudu.”

Anne Özakça, “Oğlum yaşadığı bütün zorluklara rağmen, her yer benim vatanım diye bakarken, bir gecede KHK ile işten atılmasını hazmedemiyorum” diye konuştu.

Nuriye Gülmen’in annesi Cemile Gülmen ise, “Anneler günü falan hiç aklımızda yok. Tek derdimiz evladımızın sağlıklı olarak hayırlısı ile işine dönmesini bekliyoruz, onu istiyoruz. Ablası var, kardeşi var. Hepimiz için kaygı verici” diye konuştu.

Anne Gülmen “Evlatlarımız gözümüzün önünde eriyor…” dedikten sonra uzun bir soluk alıp, “İnşallah iyi sonuçlanır. Nuriye, Semih sağlığını kaybetmeden işlerine dönsün…” dedi.