Ana sayfa Logo Altı Nuriye ve Semih’in direnişine Atina’dan destek

Nuriye ve Semih’in direnişine Atina’dan destek

PAYLAŞ

KHK’yla ihraç edilmelerinin ardından başlattıkları açlık grevi 171. güne ulaşan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya AKP iktidarı tarafından uygulanan tecrit tüm şiddetiyle sürerken iki kamu emekçisine dünyadan destek her geçen gün artıyor.

Atina’da Yunanistan Parlamento binasına ev sahipliği yapan ve kentin iki büyük meydanı Syntagma ile Omonia’yı birbirine bağlayan caddede Nuriye ile Semih’e destek için stand açıldı.

AKP’nin baskı politikalarına direnişi Atina’da sürdüren bir grup sendikacı, AKP’nin keyfi KHK tasfiyelerine karşı direnişin sembolü iki isme destek için imza topluyor. Emekçilerden bir kısmı açlık greviyle direnişini sürdürürken, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte standın başına geçen Çetin bey, hem Yunan vatandaşlarının hem de turistlerin Türkiye’de yaşananlardan haberdar olduklarını, direnişe destek için imza kampanyasına büyük ilgi gösterdiklerini söylüyor.

Türkçe, Yunanca ve İngilizce olmak üzere 3 dilde bildiriyle yaşananları dünya kamuoyuna duyuran emekçiler, Nuriye ve Semih’in yaşamasını, işlerine geri dönmelerini, OHAL’in kaldırılmasını ve şu ana kadar keyfi şekilde çıkarılan tüm KHK’ların iptal edilmesini talep ediyor. (Grihat)