Ana sayfa Magazin NYT muhabiri, Melania Trump’a ‘hayat kadını’ dediği için özür diledi

NYT muhabiri, Melania Trump’a ‘hayat kadını’ dediği için özür diledi

PAYLAŞ

New York Times (NYT) Muhabiri Jacob Bernstein, ABD Başkanı Donal Trump’ın eşi Melania Trump hakkında sarfettiği uygunsuz sözler nedeniyle özür diledi. Bernstein, Twitter hesabından yaptığı açıklamada söylediği sözlerden dolayı pişman olduğunu belirtti.

Muhabir Bernstein yaptığı açıklamada, “Yaptığım hatanın sorumluluğunu üzerime alıyorum. Kişisel bir olduğunu düşündüğüm bir sohbet sırasında Fist Lady Melaina Trump için aptalca yorumlar yaptım. Editörlerimin söylediği gibi bu davaranış New York Times’ın standartlarıyla uyuşmuyor. Asılsız söylentiler üzerine yaptığım hatadan dolayı içtenlikle özür dilerim” ifadelerini kullandı.

New Yor Times muhabirinin özür dilemesine neden olan olay New York Moda Haftası nedeniyle düzenlenen bir partide gerçekleşmişti. Dünyaca ünlü model Emily Ratajkowski, New York Times muhabirinin bir sohbet sırasında First Lady Melaina Trump’ı ‘hayat kadını’ olarak tanımladığını duymuş ve olayı Twitter’dan paylaşmıştı. Ratajkowski mesajında, “Ben NYT muhabiriyle oturuyordum. Bana Melania Trump’ın hayat kadını olduğunu söyledi.” demişti.