Ana sayfa Manşet Okan Buruk: Fenerbahçe’nin maliyeti bizden 7 kat fazla

Okan Buruk: Fenerbahçe’nin maliyeti bizden 7 kat fazla

Ziraat Türkiye Kupası final maçında Akhisarspor, Fenerbahçe’yi 3-2 mağlup ederek tarihinde ilk kez Türkiye Kupası’nı müzesine götürdü.

PAYLAŞ

Akhisarspor Teknik Direktörü Okan Buruk, kazanılan kupa sonrası “Çok duygulandım. Sesim de çıkmıyor. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun.” diyerek düşüncelerini paylaştı.

Başarılı çalıştırıcı, “Akhisarspor’a bu gururu yaşattılar. Bizi çok gururlandırdılar. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Akhisar halkına hayırlı olsun. Finale gelen Anadolu takımı olarak bizi desteklediler çok teşekkür ediyorum.” dedi.

FENERBAHÇE İYİ BAŞLAYINCA SİSTEM DEĞİŞTİRDİK
Okan Buruk, Fenerbahçe’nin maça iyi başladığını belirterek “Biz sistem değişikliğine gittik. Gole kadar sinyal vermiştik. Psikolojik üstünlüğü yaşadık. Fenerbahçe’nin kaçırması, bizim gollerimiz direkt bunu gösterdi. Onlar da maçı kazanmayı hak etti. Onları da tebrik ediyorum. Takımlar arasında kadro yapısına baktığınızda büyük fark var. Ama oyuncularımın bunu mücadeleleriyle kapatıp kupayı hak ettiler.” ifadelerini kullandı.

ÇOK ZOR BİR MAÇ BİZİ BEKLİYOR
Diyarbakır’da 18 yıl önce de kupa kazandığını hatırlatan Okan Buruk, “Şimdi teknik adam olarak kazandım. Artık lig maçına odaklanacağız. Ama orada çok zor bir maç bizi bekliyor. Oyuncularıma güveniyorum. Onların istekleri bizi tekrar kazanmaya götürecek” diyerek düşme hattının sıkıntısını çektiklerini vurguladı.

LİGİN EN DÜŞÜK MALİYETLİ TAKIMIYIZ
Bir gazetecinin takımının bu sezon Fenerbahçe’yi 3 kez yenmesi ve kadro maliyetleri ile ilgili sorusunu yanıtlayan başarılı çalıştırıcı, “Takımımızın 7 katından çok daha fazla belki de rakibimizin kadro maliyeti. Tabi ki iyi oyuncular var. Ama artık takımlar birbirine yaklaştı. Özellikle Türkiye liginde bunu çok iyi gördük. Takımlar birbirlerini yenebiliyor.

Bizim de Fenerbahçe’ye karşı bir psikolojimiz oluştu. Ama oyun olarak baktığımızda rakip de iyi oynadı. Kazanan biz olduk. Pozisyonları gole çeviren biz olduk. Bizim için önemli olan Akhisar’ın ekonomik yapısı. Borcu olmuyor olması.

Kadromuz ligin en düşük maliyetli takımı. Çok iyi bir yönetim anlayışımız var. Oyuncularımıza verilen sözler tutuluyor. Hem başkan hem yöneticilere hem de Akhisar halkına çok teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.