Ana sayfa Manşet Olaylı Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinde gözaltı sayısı 31’e yükseldi

Olaylı Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinde gözaltı sayısı 31’e yükseldi

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçında Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’in başına atılan yabancı cisimle yaralandığı olayla ilgili soruşturma derinleştirildi.

PAYLAŞ

İstanbul Spor Şube Ekipleri, stadyumdaki yüzlerce kamera ile passolig kayıtlarını incelemeye aldı. O inceleme sonunda olaylara karıştığı tespit edilen 8 kişi daha gözaltına alındı. Böylece toplam gözaltı sayısı 31’e yükseldi.

Daha önce gözaltında bulunan şüphelilerin sorgusu da sürüyor. Savcılık, olayların örgütsel bir yapı bünyesinde futbol camiasını hedef alarak gerçekleştirildiği yönünde şüphe olduğunu açıklamıştı.

Fenerbahçe stadında görev yapan güvenlikçi, Beşiktaş kalecisi Tolga Zengin’in kendisini darp ettiği için şikayetçi oldu.

GÜVENLİKÇİ TOLGA ZENGİN’DEN ŞİKAYETÇİ

Emniyetin soruşturması devam ederken yeni bir gelişme daha yaşandı. Olay gecesi stadyumda kaleci Tolga Zengin tarafından yumruklandığını ve darp edildiğini belirten güvenlik görevlisi E.Pehlivan tecrübeli kaleciden şikayetçi oldu.

Pehlivan, Zengin’in kendisine hakaret ederek saldırdığını anlatarak, basına yansıyan bazı görüntüleri de delil gösterdi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olaylara ilişkin olarak gözaltına alınan ve aralarında Şenol Güneş’i yaralayan S.D’nin de bulunduğu zanlılar hakkındaki işlemler devam ediyor.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş de olaylara dair yaptığı basın toplantısında güvenlikçilerden şikayetçi olmuş ve Beşiktaşlı futbolcuların güvenlikler tarafından darp edildiğini söylemişti.