Ana sayfa Politika Osman Baydemir: Apoletli darbenin de kravatlı darbenin de

Osman Baydemir: Apoletli darbenin de kravatlı darbenin de

PAYLAŞ

Partisinin grup toplantısında konuşan HDP Sözcüsü Osman Baydemir, “Kravatlıdan gelen darbenin de apoletliden gelen darbeyle aynı sonuca yol açtığı açıktır. Dolayısıyla apoletli darbenin de kravatlı darbenin de canı cehenneme” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Osman Baydemir, partisinin haftalık grup toplantısında gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Baydemir, 15 Temmuz darbe girişimine değinerek, şöyle konuştu: “Cunta hayat bulmuş olsaydı ne tür bir politikanın bu ülkeyi beklediğini 12 Eylül’den biliyoruz ki, başarıya ulaşamayan cunta kalkışması AKP adım adım hayata geçirmiştir. 20 Temmuz’da OHAL rejimine geçiş sağlandı. Darbenin başarıya ulaşamadığı dönemde ‘Bu Allah’ın lütfu’ deyip kendi darbesini gerçekleştirdi. Bu parti adına darbeye karşı deklarasyona atan liderlerini cezaevine atmak hayatını yitirenlerin ruhuna en büyük ihanetlerden birisidir. Darbe gerçekleşmiş olsaydı eş başkanlarımız yine cezaevinde olacaktı. Kravatlıdan gelen darbenin de apoletlinden gelen darbeyle aynı sonuca yol açtığı açıktır. Dolayısıyla apoletli darbenin de kravatlı darbenin de her ikisinin de canı cehenneme” dedi.