Ana sayfa Logo Altı Osman Kavala’nın eşi : “Kanaatimiz yanlış anlama olduğu”

Osman Kavala’nın eşi : “Kanaatimiz yanlış anlama olduğu”

PAYLAŞ

Gözaltına alınan işadamı Osman Kavala’nın eşi Ayşe Buğra Kavala, “Acele değerlendirmeler yapmanın çok doğru olmadığını düşünmekteyiz. Kanaatimiz Osman Kavala hakkında bir yanlış anlamanın olduğu yönündedir” dedi.
Sivil toplum çalışmalarıyla bilinen işadamı Kavala, dün gece Gaziantep’te Alman Goethe Enstitüsü’yle birlikte gerçekleştirilmesi planlanan bir projenin toplantısından döndüğü sırada uçaktan inmesine izin verilmeden gözaltına alınmıştı. Kavala’nın gözaltına alınma sebebiyle ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi.

“Hatanın düzeltileceğine inanıyoruz”

Yazılı bir açıklama yapan Ayşe Buğra Kavala şu ifadeleri kullandı:“Öncelikle, Osman Kavala’ya şu ana değin verilen destek için herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Bununla birlikte konunun henüz soruşturma aşamasında olması nedeniyle, bu noktada acele değerlendirmeler yapmanın çok doğru olmadığını düşünmekteyiz. Kanaatimiz Osman Kavala hakkında bir yanlış anlamanın olduğu yönündedir. Kaldı ki, soruşturma ve yargı makamlarının bu hatayı süratle düzelteceğine inanıyoruz. Kamuoyunun dikkatine sunarız.”
Diken