Ana sayfa Editörden Özdil: Hükümet imamken, rejim antilaik’ken… Nikahını elektronik mühendisi kıysa ne olur

Özdil: Hükümet imamken, rejim antilaik’ken… Nikahını elektronik mühendisi kıysa ne olur

PAYLAŞ

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na sunulan ve müftülere nikâh kıyma yetkisi değişikliğini içeren tasarıyı değerlendiren Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, “Hükümet imamken, rejim antilaik’ken… Nikahını elektronik mühendisi kıysa ne olur, manifaturacı kıysa ne olur birader” diye yazdı.

Özdil’in yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

İmamlara resmi nikah kıyma yetkisi televizyonda tartışılıyor.
Sunucu imam.

Devletin imamlara ayırdığı bütçe, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın üç katı… “Noel baba dürüst biri olsaydı kapıdan girerdi, neden bacadan giriyor” diyen imam, fizik öğretmeninin iki katı maaş alıyor bu ülkede… Doktordan fazla imam var. Dün ortaya çıktı, Atatürk’ün kurduğu botanik bahçesini imamlara vermişler.

Vaziyet bu haldeyken, neymiş efendim, imamların resmi nikah kıyması medeni kanuna aykırıymış… İmamlar kökünden anayasa’yı değiştirdi, sen hangi medeni kanundan bahsediyorsun hâlâ? İmam partisi’ni anayasa’ya göre denetleyecek olan Anayasa mahkemesi başkanı bile imam değil mi?

Memleket tepeden tırnağa imam cumhuriyeti yapılırken gıkını çıkarmayıp, imamların devleti yönetmesine rıza gösterip, nikah kıymasına itiraz etmek midir laiklik?

Hükümet imamken, rejim antilaik’ken… Nikahını elektronik mühendisi kıysa ne olur, manifaturacı kıysa ne olur birader.

Yazının tamamı için…