Ana sayfa Editörden Özgür Mumcu: Yakın siyasi tarihin en adaletsiz seçim kampanyası yürütülüyor

Özgür Mumcu: Yakın siyasi tarihin en adaletsiz seçim kampanyası yürütülüyor

PAYLAŞ

Cumhuriyet Yazarı Özgür Mumcu, ‘evet’ propagandasının adaletsizliğini, “Şehirler dev bir evet paket kâğıdıyla ambalajlanmış gibi. Parti devleti anlayışına uygun şekilde, devletin bütün imkânları evet çıksın diye seferber edilmiş.” sözleriyle ifade etti.

Mumcu’nun yazısının ilgili kısmı şöyle:

Şehirler dev bir evet paket kâğıdıyla ambalajlanmış gibi. Parti devleti anlayışına uygun şekilde, devletin bütün imkânları evet çıksın diye seferber edilmiş. Ülkemize ilk defa gelen bir yabancı, ülkemizin adını “evet” zannedebilir. Hiç utanıp sıkılmadan yakın siyasi tarihin en adaletsiz seçim kampanyası yürütülüyor.
Baskı, yalan, ikiyüzlülük, cemaat itirafçılarını el üstünde tutmak… Ne ararsanız var.
Ancak yine de olmuyor. Bu şartlarda dahi hayır oyları gerilemiyor. Normal şartlarda bir insanın teklif etmeye utanacağı bu paket, arzulanan desteği bulamıyor.
Atatürkçüsü, Milli Görüşçüsü, HDP’lisi, ülkücüsü, sosyalisti kendi farklılıklarını aşmış, memleketi uçuruma sürükleyenlere direniyor. Bu direniş darmadağın edilen, kutuplaştırılan, gerilen bir toplumun milli birlik hareketidir.
Hayır, memleketimizi etnik ve dini kimlikleriyle bölünüp tarumar edilmiş Irak ve Suriye’nin kaderinden korumak için şart. Kimlik farklılıklarımızı koruyup onlardan öte bir memleket sevdası için bu iflas projesine hayır. Özetle, hayır birleştirir, evet dağıtır.

Yazının tamamı için…