Ana sayfa Editörden Perinçek: ABD’nin Türkiye’yi hedef alan her girişimi, Türkiye’yi gerçek dostlarıyla buluşturuyor

Perinçek: ABD’nin Türkiye’yi hedef alan her girişimi, Türkiye’yi gerçek dostlarıyla buluşturuyor

PAYLAŞ

Aydınlık yazarı Doğu Perinçek, Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimin’de yapılan bağımsızlık referandumunu değerlendirdiği yazısında, Kürdistan’ı kuramayan ABD ve İsrail’in, Batı Asya’da karşı karşıya geldiği Türkiye ve İran gibi ülkeleri yıpratmak, bu ülkelere karşı içeride cepheler açmak istediğini iddi etti.

Perinçek, “ABD’nin dış ve iç cephede Türkiye’yi hedef alan her girişimi, Türkiye’yi gerçek dostlarıyla buluşturuyor ve Kemalist Devrimi tamamlama rotasına zorluyor” diye yazdı.

Perinçek’in yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

ABD, Türkiye’de seçim yoluyla iktidarı ele geçiremedi. 15 Temmuz 2016 gecesi darbeyi denedi, o da olmadı. ABD’nin önümüzdeki süreçte Türkiye ekonomisine karşı bazı yaptırımlar uygulama niyetinde olduğu konusunda bilgiler ve işaretler de var. Atlantik bağımlısı partilerin fırsat buldukça “sokak” söylemiyle sahne aldıkları ve bazı başarısız denemeler yaptıkları da görülüyor. Bölücü örgütler yanında kimi kullanıma açık Liberal “Solcu”lar ve CHP’nin liberal yönetimi de, bu planlar içinde rol oynamaya pek hevesliler. Önceki gün TBMM’nin Tezkere gündemli toplantısında HDP Sözcüsü Osman Baydemir’in ve CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın bölücü ve kışkırtıcı konuşmaları dikkat çekti. Türkiye’nin toprak bütünlüğünü gereğinde silahla koruma kararlılığına karşı, ABD ve İsrail’in içimizde cephe açtıkları görülüyor. İran’daki “İnkılabi Rengi” (Renkli İnkılab) denemeleri ve hazırlıkları da biliniyor.

Kürdistan’ı kuramayan ABD ve İsrail, Batı Asya’da karşı karşıya geldiği Türkiye ve İran gibi ülkeleri yıpratmak, bu ülkelere karşı içerde cepheler açmak girişimleri ortadadır. Ancak bu çaba da başarısızlığa mahkumdur. ABD’nin her atağı, bölge ülkelerini birleştirmek yanında, hedef aldığı ülkelerin millî birliğini de pekiştirecektir.

Türkiye açısından bakarsak, ABD’nin dış ve iç cephede Türkiye’yi hedef alan her girişimi, Türkiye’yi gerçek dostlarıyla buluşturuyor ve Kemalist Devrimi tamamlama rotasına zorluyor.

ABD ve İsrail planları, ölü doğumlara mahkumdur.

Yazının tamamı için…