Ana sayfa Gündem Perinçek: Bahçeli 15 Temmuz’da hangi delikte saklanıyordu?

Perinçek: Bahçeli 15 Temmuz’da hangi delikte saklanıyordu?

PAYLAŞ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün yaptığı açıklamada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i işaret ederek “Adalet ve İçişleri bakanları, FETÖ’nün seçmen ayağını takip etti mi?” diye sordu. Bahçeli, üstü kapalı bir şekilde cumhurbaşkanı adaylığı için imza veren seçmenlerin de örgütle iltisaklı olup olmadığının araştırılmasını istedi.

 

Vatan Partisi Genel Başknaı Doğu Perinçek de Bahçeli’nin bu talebine sert tepki gösterdi.

 

Aydınlık’ın aktardığına göre bir ziyaret için Çin’de bulunan Perinçek, şunları söyledi:

 

“Devlet Bahçeli’nin fişi kalabalık. 15-16 Temmuz’da da fişlendi. 15 Temmuz’da hangi delikteydi? Biz onu göremedik. Bu millet Bahçeli’yi FETÖ darbesine karşı öne çıkamadığını, kuytularda saklandığını fişe yazdı.

 

ABD, TSK ve Vatan Partisi’ni etkisiz hale getirmek için Silivri duvarlarını ördüğünde de fişe yazıldı. Bahçeli o zaman ‘Darbeciler yargılansın’ diyerek fişlendi. Bahçeli o kumpasta da fişlendi.

 

Bir diğeri sözde Ermeni Soykırımı yalanı… Biz Avrupa’da yürüyüşler yaparken, AİHM’de mücadele ederken, soykırım yalanını çiğnerken Bahçeli bizi arkadan çelmelemeye çalıştı. Orada da fişlendi. Biz Ermeni Soykırımı yalanına karşı AİHM’de zafer kazandığımız duruşmaya çıktığımız gün, Bahçeli MHP’nin Avrupa Konseyi’ndeki üyelerine ‘Duruşmaya katılmayacaksınız’ talimatı verdi. Orada da fişlendi…”