Ana sayfa Gündem Perinçek: Erdoğan Türkiye’yi temsil etmiyor, Erdoğan’dan kesinlikle kurtulacağız

Perinçek: Erdoğan Türkiye’yi temsil etmiyor, Erdoğan’dan kesinlikle kurtulacağız

PAYLAŞ

ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye’ye düzenlediği operasyonun ardından Ankara’nın ilk tepkisi destek mesajı oldu.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “Bu operasyonu memnuniyetle karşılıyoruz. Operasyon tüm insanlığın vicdanına tercüman olmuştur” denildi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, yaptığı açıklamada “Amaç Suriye’deki savaşı sonlandırmak olmalıdır. Kimyasal silah cevapsız bırakılmamalı” dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal ise yaptığı açıklamada ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye’ye düzenlediği operasyona destek verdiklerini ve operasyon öncesi Türkiye’ye bilgi verildiğini açıkladı.

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Doğu Perinçek ise operasyona destek açıklamalarına sert tepki gösterdi.

Perinçek, yaptığı değerlendirmede, “Müslümanların vurulmasını destekleyen AKP hükümetini protesto ediyoruz” dedi. Perinçek, Twitter’dan yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da sert çıkışlarda bulundu:

“ABD’nin füzelerini memnuniyetle karşılayan Tayyip Erdoğan yönetimi Türk Milletini kesinlikle temsil etmiyor. Müslümanların vurulmasını, mazlumların vurulmasını memnuniyetle karşılayan bir yönetim Türkiye’yi temsil edemez”