Ana sayfa Editörden Perinçek: “Erdoğan, Zarrab Davası için Yahudi kimlikli bir şirketle sözleşme yaptı”

Perinçek: “Erdoğan, Zarrab Davası için Yahudi kimlikli bir şirketle sözleşme yaptı”

PAYLAŞ

Aydınlık Yazarı Doğu Perinçek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Amerika’da görülen Rıza Zarrab dosyasında, kendisini ve ailesini koruma maksadıyla “Yahudi kimlikli” Greenberg Traurig Şirketi’yle anlaştığını iddia etti.

Perinçek’in yazısı şöyle:

En önemlisi şudur: ABD’deki bir ceza davası, Türkiye Cumhurbaşkanını niçin bu kadar ilgilendiriyor?
Eğer bu ceza davası, Türkiye-İran dayanışmasını hedef alıyorsa, konu öncelikle Türkiye’nin konusudur. O zaman Tayyip Erdoğan’ın olayı kişisel güvenlik çerçevesi içinde ele almaması gerekir. Tehdit, Türkiye ile paylaşılmalıdır ve tehdide karşı devletin olanakları harekete geçirilmelidir.

Ancak Cumhurbaşkanının bu tehdidi Türkiye-İran dostluğu bağlamında görmediği anlaşılıyor. Çünkü tehdide karşı işbirliği yapılan güçler, en başta Yahudi lobisi, Trump’ın danışmanları, ABD’nin Neoconları ve Yahudi kimlikli Greenberg Traurig Şirketi.

Cumhurbaşkanının bu kadro ile işbirliği, İran’a konan ambargoya karşı bir tavrı yansıtmıyor. Tam tersine İran’a ambargo konması için ABD’yi yönlendiren güçlerden medet umulmaktadır. Ne kadar İran düşmanı varsa, onlarla bir güvenlik ortaklığı kuruluyor.

Tayyip Erdoğan ile lobi sözleşmesi yaptığı Zarrab Davası dosyasında belgeli olan Greenberg Şirketi’nin başka marifetleri de var. Şirketin sahibi olan Eski New York Belediye Başkanı Guliani, benzer lobi sözleşmesini Barzani ve Talabani ile de yapmış.

Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kendi güvenliğini nasıl olur da Kürdistan’ın bağımsızlığı için çalışmaktan mutluluk duyan bir şirkete teslim eder?

Bu işbirliği basit bir lobi faaliyeti değil.
Cumhurbaşkanının güvenliği ile İsrail’in güvenliği ve Kürdistan’ın bağımsızlık mücadelesinin güvenliği buluşmuş oluyor.
Guiliani, herhangi bir lobi şirketi sahibi değil. İsrail’in ABD devleti içindeki en yakın adamlarının başında.
Aynı Guiliani, İsrail siyasetinin merkezinde bulunan Kürdistan projesi için de sözleşmeli olarak çalışıyor.
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da, aynı Greenberg Şirketi ile Zarrab Davasında kendisini ve ailesini koruması için sözleşme yapmış ve dava savcısının belirlediğini göre ücret vermiş. Davanın hakimi savcıdan verilen ücretin tutarının saptanmasını istiyor.