Ana sayfa Editörden Perinçek: Kılıçdaroğlu, FETÖ ve PKK/HDP mensuplarını kurtarmak için yürüdüklerini dünyaya bildiriyor

Perinçek: Kılıçdaroğlu, FETÖ ve PKK/HDP mensuplarını kurtarmak için yürüdüklerini dünyaya bildiriyor

PAYLAŞ

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Aydınlık gazetesi yazarı Doğu Perinçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Guardian, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Der Standart gibi gazetelerde çıkan yazısını eleştirdi. Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’deki anayasa rejimini gayri meşru ilan etmeye devam ettiğini söyleyen Perinçek Aydınlık’taki yazısında, “Kılıçdaroğlu, PKK ve FETÖ’yü koluna takarak yaptığı yürüyüşün “sınır ötesinde yankı” bulmasını umut etmektedir. İlan edilen “kriz”, bu emperyalist müdahale için fırsat olarak gösterilmektedir” ifadelerini kullandı.

Doğu Perinçek’in yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

Kılıçdaroğlu’nun yazısında Türk milletine, Türkiye halkına güven adına tek bir cümle bulunmuyor. Buna karşılık müttefik sayılanlar, HDP/PKK ve FETÖ’dür.
Açıkça “rejim kurbanları” olarak ilan edilen cezaevindeki FETÖ ve PKK/HDP mensuplarını hapisten kurtarmak için yürüdüklerini dünyaya bildirmektedirler.
Kılıçdaroğlu, “105 bin” sayısını vermeye ısrarla devam ederek, Ordu, Polis, Yargı ve Devlet kurumlarından temizlenen FETÖ ve PKK bağlantılı herkese sahip çıkmakta ve Gladyo’nun yeniden Devlet ve Ordu içine yuvalanmasından başka bir anlama gelmeyen ABD ve NATO talebini yinelemektedir.
Kılıçdaroğlu, Türkiye’deki anayasa rejimini “gayri meşru” ilan etmeye devam ediyor. Bu “gayri meşru” saptaması, Türk Hukukuna ve Türk Yargısına değil, emperyalist merkezlerin kararlarına dayandırılıyor.
Türk Ordusunun ABD emperyalizmi ile cephe cepheye geldiği bir durumda, Kılıçdaroğlu emperyalist “standartlara” gönderme yaparak, Mehmetçiğimizi ve Polisimizi sırtından vurma girişimi içindedir.
Dahası bir üst perdeye çıkılarak, dünyanın “liberal demokratları” tepki vermeye davet ediliyor. “Liberal demokrat” diye adlandırılanların emperyalist-kapitalistler olduğunu bütün insanlık bilmektedir.
Kılıçdaroğlu, PKK ve FETÖ’yü koluna takarak yaptığı yürüyüşün “sınır ötesinde yankı” bulmasını umut etmektedir. İlan edilen “kriz”, bu emperyalist müdahale için fırsat olarak gösterilmektedir.
Kılıçdaroğlu’nun emperyalist dünya tarafından desteklenen bu açıklaması, bir kararı, bir teslim oluşu ilan etmektedir.
Kılıçdaroğlu, Türküyle ve Kürdüyle bütün Türk milletini, Türkiye’nin vatansever birikimini, Türk Ordusunu, Türk Polisini, Türk Yargısını ve bütünüyle Türkiye Cumhuriyeti devletini hedef alan emperyalist tertibe teslim olmuştur.
Bu tertip çerçevesinde PKK/HDP ve FETÖ, müttefik olarak seçilmiştir.
HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Avrupa’daki kaçak Can Dündar’ın son günlerdeki açıklamalarına göre, bu ittifak “Ankara’yı ele geçirme” hedefine yöneliktir.
Soros’un TESEV Kuruculuğuna devam eden CHP Genel Başkanı’nın bu açıklaması, ABD ve İsrail’in savaş planı içindedir. Kılıçdaroğlu, Atatürk’ün kurduğu CHP’yi, Atatürk’le kazandığımız istiklâlimize, vatan bütünlüğümüze ve Cumhuriyet değerlerimize karşı ateşe sürmektedir.

Yazının tamamı için…