Ana sayfa Politika Perinçek: MHP tabanının da yüzde 80’i hayırcı

Perinçek: MHP tabanının da yüzde 80’i hayırcı

PAYLAŞ

Kuzey Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani’nin Türkiye’ye yaptığı ziyarette Kürdistan bayrağının göndere çekilmesinin “hayır” oylarını yüzde 60’a yükselttiğini iddia eden Perinçek, “AKP artık hayır oyu selinin önüne geçemez” tespiti yaptı.

Perinçek, “Başbakan Yıldırım’ın Barzani ile yaptıağı görüşme sırasında Çankaya Köşkü’nde Kürdistan bayrağının yer aldığı fotoğraftan sonra, evet çıkması mümkün değil. Hayır oyları patladı” dedi. AKP içinde eski ve yeni milletvekili, Genel Merkez yöneticisi, eski bakan ve il başkanı düzeyinde birçok kişinin ‘Hayır’ oyu vereceğini savunan Perinçek, “Başkanlığa hayır diyen AKP’lileri isim isim biliyorum. Bu skandaldan sonra hayır selinin önüne geçilemez. MHP tabanının da yüzde 80’i hayırcı” dedi.

Sözcü Gazetesi’nden Kamil Elibol’a konuşan Perinçek’in şöyle konuştu:

“BAHÇELİ ‘EVET’ DİYEMEZ”

“Devlet Bahçeli grup toplantısında ‘Kürdistan bayrağına hayır’ dedi. Ancak bunun inandırıcı olması için başkanlık sistemine de ‘hayır’ demesi gerekir. Aksi takdirde grup konuşması halkı aldatma çabasından başka bir anlam taşımaz. Kürdistan bayrağı açılması kimlerin PKK ve FETÖ ile el-ele verdiklerini sergilemiştir. Artık, evet diyen AKP ve MHP, Kürdistan bayrağına evet diyen PKK ve HDP ile aynı cephede buluşmuştur.”