Ana sayfa Öne Çıkanlar Perinçek’ten Bahçeli’ye yanıt: “Erdoğan’ı da tercih etseler Doğu Perinçek’i tercih etmiş olurlar”

Perinçek’ten Bahçeli’ye yanıt: “Erdoğan’ı da tercih etseler Doğu Perinçek’i tercih etmiş olurlar”

PAYLAŞ

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında, “Buradan söylüyorum, bu vesileyle herkese açık açık duyuruyorum; eğer Doğu Perinçek ve hayırcı yoldaşlarıyla Recep Tayyip Erdoğan arasında bir tercih hakkımız olursa, kesinlikle ve istinasız Sayın Erdoğan’ı tercih edeceğimizi herkes bilmeli ve kafasına sokmalıdır.” demişti.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’ten yanıt gecikmedi. Çin’in başkenti Pekin’den bir görüntülü mesaj yayınlayan Perinçek, Bahçeli’nin sözlerine, “Erdoğan’ı da tercih etseler Doğu Perinçek’i tercih etmiş olurlar çünkü sayın Erdoğan’ın başında bulunduğu AKP bir çok konuda Vatan Partisi’nin savunduğu çizgiye gelmiştir” şeklinde karşılık verdi.

“TAYYİP ERDOĞAN’I TERCİH EDENLER DOĞRU PERİNÇEK’İ TERCİH ETMİŞ OLACAKLARDIR”

Perinçek açıklamasının devamında, “Sayın Tayyip Erdoğan, PKK’ya karşı politika konusunda Vatan Partisi’nin bulunduğu yere gelmiştir. FETÖ’ye karşı 50 yıldır mücadelesini verdiğimiz çizgiye gelmiştir. Rusya düşmanlığı yaparken, Vatan Partisi’nin Rusya dostluğu, İran dostluğu çizgisine gelmiştir ve yakında da öyle gözüküyor ki Suriye dostluğu çizgisine de gelecektir. Tayyip Erdoğan’ı tercih edenler en sonunda yine Doğu Perinçek’i tercih etmiş olacaklardır” dedi.

“BAHÇELİ’NİN MİLLETE BİR HİZMETİ VAR MIDIR?”

Bahçeli’yi de eleştiren Perinçek, “Sayın Bahçeli şunun cevabını versin; Doğu Perinçek’in Türkiye’ye dayatılan Ermeni soykırımı iddiasını Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde mahkum etmesiyle karşılaştırılabilecek millete bir hizmeti var mı?” dedi.