Ana sayfa Editörden Perinçek’ten Katar’a asker gönderilmesine destek: Türkiye emperyalizme karşı taraf oluyor

Perinçek’ten Katar’a asker gönderilmesine destek: Türkiye emperyalizme karşı taraf oluyor

PAYLAŞ

Tayyip Erdoğan yönetimi ve Katar’ın, düne kadar ABD’nin ve İsrail’in müttefiki olduğunu söyleyen Vatan Partisi Genel Başkanı ve Aydınlık gazetesi yazarı Doğu Perinçek, Erdoğan ve Katar için “Şimdi Suriye ile aynı cephede mevzileniyorlar.” yorumunu yaptı.

Katar’a asker gönderme kararını da destekleyen Perinçek, Türkiye’nin Katar’a asker göndererek Araplar arasındaki çatışmada taraf olmadığını, emperyalizme karşı taraf olduğunu iddia etti.

Perinçek’in, “Katar’a asker göndermek niçin doğru?” başlıklı yazısının ilgili kısmı şöyle:

Katar direnirse, Türkiye’nin Vatan Savaşı güçlenir. Katar, Suriye ve İran’ın yanındaki konumunu pekiştirirse, Türkiye kazanır.

Dahası Katar, bizim ittifak birikimimizle buluşma mevzimizdir. O mevzide İran ile, Rusya ile, ABD’ye direnen diğer ülkelerle silah arkadaşı oluyoruz.

Tayyip Erdoğan yönetiminin geçmişte Suriye’ye terör ihraç etmesi nedeniyle bölge ülkelerinde Türkiye’ye güvensizlikler var. Katar, bizim bu kuşkulu bakışları güvene çevirmemiz açısından da önemli bir alandır. Türkiye, ABD ve İsrail’in Sünnî Cephesi planına Katar’ın yanında yer alarak öldürücü bir darbe indirdi ve bölge ülkelerinin güvenini kazandı. Böylece ABD’nin Batı Asya’da mezhepler temelinde saflaşma ve çatışma planı bozulmuştur. Bölge ülkeleri, Türkiye’nin belirleyici önemdeki katkısıyla emperyalizme karşı mevzilenmiş bulunuyorlar.

Türkiye Katar’a asker göndererek,

-Araplar arasında çatışmaya taraf olmuyor, emperyalizme karşı taraf oluyor.
-ABD-İsrail saldırganlığına karşı Doğu Akdeniz’den Umman Denizi’ne uzanan cephenin bütününde konumlanıyor.
-ABD’nin ve İsrail’in “Kürdistan” planına karşı ileri hatlardan savunma mevzisi kuruyor.
-Müttefiklerinin güvenini kazanıyor.
-Kendisinin ABD’ye boyun eğme yollarını kapatıyor.
-Katar’ın direncini güçlendiriyor, bu ülkenin ABD’ye yem olmasını önlüyor.
-Mehmetçiğin kanını satmıyor, Mehmetçiğe vatan savunmasında stratejik önemde görev veriyor.

Katar’a asker gönderilmesine karşı çıkanlar, niyetleri ne olursa olsun, ABD’ye karşı vatan savaşının güçlenmesine karşı çıkıyorlar.

Yazının tamamı için…